Na-Blogu.pl > Biznes > Dlaczego warto wysłać pracowników na szkolenia z języka angielskiego? – poradnik

Dlaczego warto wysłać pracowników na szkolenia z języka angielskiego? – poradnik

Dlaczego warto wyslac pracownikow na szkolenia z jezyka angielskiego – poradnik

W przeciągu ostatnich kilkudziesięciu lat, język angielski stał się międzynarodowym, uniwersalnym sposobem komunikacji. Jego znajomość powoli przestaje więc być atutem, a staje się wymogiem. Przykładowo bardzo trudno jest zarządzać firmą i funkcjonować w dowolnej branży bez wykorzystywania języka angielskiego. Dlaczego warto zatem zadbać o to, by nasi pracownicy płynnie się nim posługiwali?

Zagraniczna współpraca

Jeśli chcemy, by nasza firma funkcjonowała w środowisku międzynarodowym, bądź już w nim działa, znajomość języka angielskiego wśród pracowników jest koniecznością. Porozumiewanie się z osobami z innych krajów osobiście, telefonicznie lub przez e-mail wymaga bowiem angielskiego na bardzo dobrym poziomie. Bardzo często w celu omówienia różnych szczegółów współpracy konieczna jest także znajomość tzw. Business English, czyli słownictwa bardzo formalnego i specjalistycznego, wykorzystywanego przede wszystkim w środowisku biznesowym. Angielski biznesowy na kursach językowych to nacisk zarówno na komunikację i ogólną znajomość języka, jak i na zaawansowane struktury gramatyczne czy nietypowe idiomy.

Zagraniczni klienci

Warto też wspomnieć, iż znajomość języka angielskiego przez pracowników firmy sprawia, że staje się ona bardziej atrakcyjna dla zagranicznych klientów czy inwestorów. Dla każdego potencjalnego kontrahenta bezcenna jest bowiem pewność, iż niezależnie od stanowiska czy kompetencji danego pracownika, nie wystąpi bariera językowa czy utrudnienia w komunikacji. Wysyłając naszych pracowników na intensywne kursy języka angielskiego, poszerzamy więc potencjał swojego biznesu.

Zmodernizowany świat nowych technologii

W rodzimych przedsiębiorstwach bardzo często wykorzystywane jest oprogramowanie bez polskiej wersji językowej. W takim przypadku nauka języka angielskiego także może okazać się bardzo pomocna. Zamiast organizować kolejne szkolenie dla pracowników z obsługi danego programu, można zainwestować bowiem w intensywne kursy języka angielskiego, które pomogą im lepiej zorientować się w funkcjach nowego oprogramowania ze względu na brak bariery językowej. Poprzez poprawę umiejętności językowych pracownicy prawdopodobnie nie będą mieli problemów z poszczególnymi funkcjami, nawet gdy w aplikacji czy programie zostaną naniesione drobne zmiany (np. aktualizacja).

Szkolenia i webinary po angielsku

Jeżeli dysponujemy kadrą pracowniczą posługującą się językiem angielskim, automatycznie poszerzają się perspektywy, jeżeli chodzi o szkolenia i dostępność wartościowych, aktualnych treści. Wiele najnowszych inspiracji i rozwiązań pojawia się bowiem najpierw za granicą. Możliwość przedstawiania nowych pomysłów, idei czy rozwiązań swoim pracownikom bez konieczności ich tłumaczenia może znacząco usprawnić pracę w danym dziale bądź w całym przedsiębiorstwie. Ponadto pracownicy płynnie posługujący się Business English mają znacznie większy wkład w rozwój firmy, szczególnie w środowisku internetowym, które charakteryzuje się dynamicznym przepływem informacji.

Nauka języka angielskiego się opłaca!

Jak widać, inwestycja w szkolenia pracowników z języka angielskiego, może okazać się bardzo strategicznym posunięciem. Wykwalifikowana kadra lepiej reprezentuje bowiem przedsiębiorstwo i pozwala dotrzeć również do zagranicznych klientów czy inwestorów. Nauka języka angielskiego jest zatem nie tylko sposobem na rozwój poszczególnych pracowników, ale także metodą na ekspansję oferty na rynku międzynarodowym.

Źródło: archibald.pl – korepetycje angielski

Podobne Artykuły

Comment