Na-Blogu.pl > Biznes > Dyspenser do folii stretch – jak wybrać?

Dyspenser do folii stretch – jak wybrać?

dyspenser do folii

Folia stretch jest niezwykle przydatna jako materiał do pakowania i zabezpieczania przedmiotów. O jej zaletach nie trzeba się rozpisywać, ponieważ są doskonale znane. Sprawdza się w zakładzie produkcyjnym, sklepie, biurze i w domu. By jeszcze lepiej wykorzystać jej atuty i usprawnić proces pakowania, warto zaopatrzyć się w dyspenser do folii stretch. Jaki wybrać? W tym artykule zostaną przedstawione rodzaje aplikatorów i możliwości ich zastosowania.

Aplikator do folii stretch – dlaczego warto go mieć?

Dyspenser do folii stretch to narzędzie, które staje się niezbędne w każdej firmie. Jest również coraz bardziej docenianie w domach. Posiada zadziwiająco prostą konstrukcję. Posługiwanie się nim usprawnia i ułatwia pracę. Pozwala też zaoszczędzić czas. Przedmioty, nawet takie o nietypowych kształtach, owijane folią za pomocą dyspensera, są dokładniej zabezpieczone. Nieskomplikowana budowa aplikatorów pozwala na sprawne pobieranie folii. Same dyspensery, ze względu na prostą budowę, nie ulegają awarii i są trwałe. W sprzedaży dostępne są różne modele, rozmiary i typy aplikatorów. Jaki wybrać?

Jaki dyspenser wybrać?

Wybór aplikatora zależy od tego, do jakich celów będzie używany i jaki towar będzie za jego pomocą pakowany.

Podajnik w formie trzonka

Podajnik w formie trzonka jest przeznaczony do pakowania mniejszych przedmiotów i do aplikowania węższej folii zwanej mini rapem. Jego zaletą jest poręczność oraz fakt, że można go zabrać ze sobą w dowolne miejsce. W sprzedaży dostępne są zupełnie proste modele, a także bardziej zaawansowane. Dzięki nim proces pakowania jest wygodniejszy, oferują również możliwość ucięcia folii w odpowiednim momencie. W ten sposób paczka zostaje optymalnie zabezpieczona i prezentuje się bardziej estetycznie. Tego rodzaju podajnik może być wykonany z plastiku lub metalu. Posiada szerokie zastosowanie, może być używany w domu, biurze, sklepie lub firmie.

Owijarki do folii stretch

Oprócz ręcznych dyspenserów folii stretch, występują również aplikatory, przeznaczone do stosowania z szerszymi rolkami folii stretch. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie pakowane są towary o większych gabarytach, a więc w firmach, zakładach, warsztatach i sklepach. Najczęściej wykonane są z metalu. Mogą posiadać dodatkowe uchwyty umożliwiające lepsze trzymanie w trakcie pracy. Dla bardziej wymagających klientów dostępne są aplikatory wyposażone dodatkowe funkcje, jak regulacja naciągu czy system ucinania stretchu.

Warto wspomnieć też o modelach, które przeznaczone są do montowania na określonej powierzchni. Przymocowanie owijarki do ściany czy blatu, to dodatkowy komfort dla pracownika, który może sprawniej i bezpieczniej pakować towar, mając obie ręce wolne.

Korzystanie z dyspensera folii stretch pozwoli na sprawne i skuteczne zabezpieczenie przedmiotów na czas składowania lub transportu.

Podobne Artykuły

Comment