Na-Blogu.pl > Biznes > 5 powodów, dla których dzierżawa mat wejściowych jest korzystniejsza niż ich zakup

5 powodów, dla których dzierżawa mat wejściowych jest korzystniejsza niż ich zakup

mata podłogowa

Mata wejściowa – czym rożni się od zwykłej wycieraczki?

Każde miejsce, które codziennie odwiedza duża ilość osób jest narażone na niezbyt estetyczny wygląd brudnych podłóg. Czystość i higiena w pomieszczeniach usługowych i biurowych to sprawa priorytetowa i wizytówka każdej szanującej się firmy. Ciągi komunikacyjne na co dzień są znacząco zanieczyszczone, dlatego dobrym rozwiązaniem jest położenie przy wejściu maty podłogowej.

Jest ona większa od zwykłej wycieraczki, bardziej wytrzymała, bez problemu chłonie duże ilości piachu, brudu i wody dzięki właściwościom absorbującym. Kupno takiej maty wiąże się z jej obsługą. Regularnie trzeba ją odkurzać lub strzepywać (co przy matach o dużej powierzchni bywa trudne) i oddawać do czyszczenia. Trzeba posiadać także matę zapasową, która zastąpi aktualnie czyszczoną. Całość procesów związana z konserwacją mat bywa kłopotliwa i czasochłonna. Naprzeciw tym problemom wychodzą firmy, które oferują dzierżawę mat wejściowych.

Dzierżawa mat wejściowych – 5 powodów dlaczego warto z niej skorzystać

Dzierżawa mat wejściowych polega na tym, że specjalistyczna firma dobiera odpowiednią matę do potrzeb klienta, następnie w częstotliwości ustalonej z nim wymienia matę na czystą lub nową i poddaje zabrudzoną profesjonalnemu czyszczeniu i konserwacji. W jej gestii leży pełna obsługa oferowanego produktu. Dlaczego warto skorzystać z usług takiej firmy?

  1. Po pierwsze i najważniejsze – podłogi są czystsze. Na macie pozostaje znacząca część brudu, który na butach goście wnoszą do budynku. Włókna maty dzięki pocieraniu oczyszczają spodnią część obuwia.
  2. Znacząco wzrasta estetyka wnętrz budynku. Na wykładzinie nie pozostaną już ślady butów, piach nie będzie chrzęścił pod nogami, a plamy błota nie będą szpeciły podłóg, nawet w deszczowy dzień. Powierzchnie będą lepiej wyglądać, gdyż zarówno płytki jak i dywany narażone na ciągłe oddziaływanie brudu, a potem sprzątania po pewnym czasie tracą na wyglądzie.
  3. W pomieszczeniach zwiększy się bezpieczeństwo, nikt już nie poślizgnie się na mokrej podłodze. Same maty są antypoślizgowe i ciasno przylegają do powierzchni, przez co zagrożenie potknięciem się i przewróceniem o nią maleje niemalże do zera. Maty, dzięki swym właściwościom absorbującym brud, zmniejszają zawartość alergenów przenoszonych przez kurz we wnętrzu pomieszczeń, przez co pracownicy i goście mogą oddychać czystszym powietrzem.
  4. Pieniądze, które do tej pory wydawane były na częste czyszczenie podłóg mnóstwem drogich środków chemicznych, pozostaną w kieszeni.
  5. Ostatni punkt pozytywów związanych z matami to brak zmartwień. Nie trzeba już martwić się tak małą, a jednocześnie istotną częścią eksploatacji budynku. Firma dzierżawiąca maty przejmie całą obsługę. Nie trzeba szukać pralni, która wypierze matę, nie będzie także potrzeby korzystania z dodatkowych zasobów ludzkich żeby ja wytrzepać czy odkurzyć.

Co zyskujemy?

Dzierżawa mat wejściowych to  prosty i stosunkowo niedrogi sposób na estetyczny wygląd pomieszczeń. Plusem jest profesjonalna obsługa dostosowana do indywidualnych potrzeb klienta. Podłogi w budynku są chronione i na dłużej zachowują swój elegancki, estetyczny wygląd. Firma nie będzie narażona na pretensje osób, które spotkał przykry incydent związany z brudnymi powierzchniami.

Źródło: MatyWejściowe.pl – Maty wejściowe do biur.

 

Podobne Artykuły

Comment