Na-Blogu.pl > Biznes > Event w plenerze – o czym należy pamiętać?

Event w plenerze – o czym należy pamiętać?

event tent

Imprezy plenerowe od lat cieszą się ogromnym powodzeniem. Już od wiosny zaczyna się sezon na pikniki, koncerty czy imprezy integracyjne. Urządzenie zabawy pod chmurką wydaje się bardzo prostym i ekonomicznym rozwiązaniem. Jednak na powodzenie eventu składa się wiele elementów. Tak naprawdę wydarzenie musi być przemyślane w każdym szczególe, a organizatorzy przygotowani na zmiany pogody czy awarie sprzętu. Zatem namioty imprezowe to niezbędnik na każdym evencie.

Namiot i meble

Niezależnie od rodzaju przedsięwzięcia wybór mebli i zadaszenia to podstawa. Pogoda jest nieprzewidywalna, a datę eventu trzeba ustalić często na wiele miesięcy naprzód. Dobrze by było, aby ilość namiotów była dostosowana do ilości osób. Jeśli są to imprezy prywatne czy promocyjne, łatwo jest określić liczbę uczestników. W razie deszczu pod dachem mogą się schronić wszyscy i impreza będzie trwać. Przy organizacji eventu warto poświęcić trochę czasu i sprawdzić, czy dana hala namiotowa, posiada odpowiednie atesty i certyfikaty, a konstrukcja jest solidna. Istotne jest też zapewnienie mebli ogrodowych. Mogą to być wysokie stoliki, przy których goście będą mogli przystanąć, postawić napój, czy talerz z posiłkiem. W przypadku, gdy w trakcje imprezy jest przewidziana prezentacja, można użyć rzędów krzeseł. Z pewnością takie rozwiązanie będzie bardziej komfortowe, po prezentacji obsługa może przenieść je w inne miejsce lub ułożyć inaczej, tak by zapewnić przestrzeń do rozwoju eventu.
Przy organizacji nie można zapominać o terenie. Podłoże powinno być w miarę płaskie, tak by ustawienie namiotu oraz mebli było bezpieczne. Także stan nawierzchni jest bardzo ważny, w razie deszczu kałuże i błoto mogą skutecznie zepsuć zabawę.

Rodzaj imprezy

Niemniej istotne jest, do kogo wydarzenie jest kierowane.
Imprezy, w których uczestniczą dzieci, wymagają zawsze dodatkowych atrakcji. Namioty imprezowe mogą tutaj mieć kluczowe znaczenie. Przy idealnej pogodzie osłonią przed słońcem, w razie deszczu nikt nie zmoknie. Namiot powinien być na tyle duży, aby dzieci swobodnie mogły się poruszać. O ile dorośli są w stanie przeczekać złą pogodę, o tyle dzieci, szczególnie małe są w ciągłym ruchu.
Eventy dla dorosłych z reguły są eleganckie. W zależności czy jest to impreza integracyjna, czy promocja produktu, można odpowiednio przekształcić namiot — dodać oświetlenie, zrobić parkiet do tańca.

Program

Imprezy plenerowe muszą być dokładnie zaplanowane. Program eventu określa jego styl i w dużej mierze decyduje o sukcesie. Zawsze trzeba zabezpieczyć się na wypadek złej pogody. Program powinien być na tyle elastyczny, aby móc go zrealizować w dużej mierze na powietrzu, jak i pod zadaszeniem. Zawsze dobrym pomysłem jest zaktywizowanie gości. Konkursy, gry czy zabawy sprawdzają się i na eleganckich galach i na imprezach rodzinnych. Jeśli w programie są wyjątkowo ciekawe atrakcje plenerowe, które są niemożliwe do zrealizowania w deszczu, trzeba mieć w zanadrzu inną możliwą do przeprowadzenia w namiocie.

Gastronomia

Dobry katering to rzecz niezbędna przy każdym evencie. Oczywiście, jeśli jest to impreza publiczna, do wykorzystania są lokalne restauracje. Przy wydarzeniach prywatnych, warto zainwestować w prostą i smaczną kuchnię. Często organizatorzy ustawiają specjalne namioty imprezowe, które stanowią niejako strefy gastronomiczne. Goście przy ustawionych stołach mogą odpocząć, porozmawiać i przekąsić coś smacznego. Istotne jest, aby przekąski były urozmaicone i dla każdego. Jeśli znamy gości, można pokusić się o specjalne posiłki wegetariańskie czy też odpowiednie dla alergików. Każdy z zaproszonych powinien móc skorzystać z gastronomii.

Inspiracja: DasCompany.com

Podobne Artykuły

Comment