Na-Blogu.pl > Biznes > Przejście na emeryturę – jak podziękować zasłużonemu pracownikowi?

Przejście na emeryturę – jak podziękować zasłużonemu pracownikowi?

ekosze upominkowe

Przejście na emeryturę to niezwykle ważne wydarzenie w życiu każdego pracownika. Po latach pracy przychodzi w końcu czas na wypragniony odpoczynek. W złym guście byłoby jednak wypuszczenie przyszłego emeryta z miejsca pracy z pustymi rękami. Czekoladki, kwiaty, wino, czy kartki okolicznościowe to jedne z popularniejszych upominków. Ostatnio hitem są jednak kosze okolicznościowe, które ucieszą każdego pracownika przechodzącego na emeryturę.

Kosze okolicznościowe

Kosze okolicznościowe będą, ze względu na swoją oryginalność, dobrym prezentem dla każdego zasłużonego pracownika, który odchodzi właśnie na emeryturę. Dużą zaletą jest fakt, że w koszu można umieścić, według własnego upodobniana, najróżniejsze upominki. Rozpoczynając od słodyczy, przez alkohol, a także różnorodne gadżety – prezent można w łatwy sposób spersonalizować. Jeśli zależy nam na indywidualnym podarunku, kosz okolicznościowy skonstruować można samemu w domu. Przygotowanie go nie będzie trudne i nie zabierze dużo czasu. Wystarczy jedynie zakupić odpowiedniej wielkości kosz, wypełnić go wybranymi, zakupionymi wcześniej produktami i ozdobić np. celofanem, kwiatami, czy kolorową wstążką. Dla tych, którzy nie chcą zaprzątać sobie głowy przygotowaniem własnoręcznego prezentu, dostępnych jest w sklepach internetowych wiele gotowych opcji.

Słodki kosz okolicznościowy

Jedną z najczęściej wybieranych opcji jest kosz okolicznościowy wypełniony po brzegi słodyczami. Najczęściej zawarte są w nich wysokiej jakości czekolady, czekoladki najlepszych marek, słoiki z domowym dżemem, chałwy, czy pyszne ciasteczka. Jeśli wiemy, że przyszły emeryt jest miłośnikiem słodkich przekąsek, taki prezent będzie strzałem w dziesiątkę.

Kosz okolicznościowy z alkoholem

Takiego typu kosze mają z reguły nieco wyższą cenę, jednak warte są każdej wydanej złotówki. Często umieszcza się w nich wina z roku, kiedy to pracownik rozpoczął pracę w firmie. Kosze zawierać mogą również różnego rodzaju likiery np. kawowe, waniliowe, owocowe, czy miodowe, a także rum, polską wódkę, szampana, nalewkę, a nawet whisky. Na takie upominki cieszą się szczególnie panowie, ale i panie nie odmówią sobie dobrego wina.

Zdrowy kosz okolicznościowy

Przyszli emeryci powinni zadbać o swoje zdrowie, tak aby przez długie lata mogli cieszyć się sprawnością fizyczna i dobrym samopoczuciem. Z tego powodu popularne są także kosze zawierające różnego rodzaju witaminy i suplementy wspierające odporność. Oprócz tego umieszcza się z nich często domowe, zdrowe przetwory, czy przykładowo miód wysokiej jakości.

Podsumowanie

Kosze okolicznościowe to wspaniały prezent dla zasłużonego pracownika. Warto do każdego kosza dodać także kartkę z podpisem szefostwa i współpracowników. Takiego typu upominek na pewno wzruszy i zachwyci przyszłego emeryta.

Podobne Artykuły

Comment