Na-Blogu.pl > Biznes > Studia MBA – dlaczego warto rozwijać się na takich kierunkach?

Studia MBA – dlaczego warto rozwijać się na takich kierunkach?

studia podyplomowe MBA

Studia MBA znane są od lat 50. poprzedniego stulecia. Powstały w Stanach Zjednoczonych, a ich celem było wykształcenie ludzi na wzór pierwszej amerykańskiej szkoły biznesu. Szybko zyskały popularność, którą cieszą się do dziś.

Studia MBA – czym są?

Studia podyplomowe MBA (Master of Business Administration) mają na celu dostarczyć nowoczesną wiedzę i umiejętności menedżerom. Łączą treści z ekonomii, finansów, marketingu, prawa, socjologii, psychologii, księgowości czy zarządzania przedsiębiorstwem. Są kierowane dla osób, które uzyskały już tytuł magistra, ale chcą ciągle poszerzać swoją wiedzę i zdobywać nowe umiejętności. Cała wiedza przekazywana jest w sposób prosty i przede wszystkim praktyczny, na codziennych przykładach z życia zawodowego. Trwają krótko i są prowadzone w trybie zaocznym. Przygotują do pracy w młodym, ambitnym zespole, pokażą jak radzić sobie ze stresem czy presją otoczenia. Dyplom ukończenia studiów MBA ceniony jest nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie. Osoby, które go otrzymają, zwiększają swoje szanse na pracę w międzynarodowych przedsiębiorstwach czy korporacjach.

Czy warto wybrać studia MBA?

Studia MBA w Polsce można zrealizować w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej. Pomagają zdobyć interdyscyplinarną wiedzę i prestiżowym dyplom, który potwierdza kwalifikacje zawodowe i znacząco zwiększa szanse na zdobycie wymarzonej posady. Ułatwia zdobycie awansu zawodowego, a tym samym umożliwia wyższe wynagrodzenie. Są one przeznaczone dla osób ambitnych, którzy chcą realizować program samokształcenia, jak również dla osób marzących o posadzie menedżera czy kierownika.

Co dają studia MBA?

Studia MBA mają na celu odpowiednie przygotowanie menedżerów do zarządzania przedsiębiorstwem na dynamicznie zmieniającym się rynku. Poszczególne programy różnią się zawartością merytoryczną. Wyróżniamy m.in.:

  • Executive MBA – skierowany do menedżerów wyższej i średniej klasy,
  • MBA Digital Transformation – stworzone z myślą o osobach zainteresowanych obszarem nowych technologii informatycznych, które pozwalają podnieść konkurencyjność organizacji, jak i stworzyć nowy pomysł na biznes,
  • MBA Finance & Technology – adresowane do osób sprawujących funkcje menedżerskie w obszarach finansowych, które chcą rozszerzyć swoje kompetencje przywódcze oraz zdolności analityczne w kontekście zarządzania strategicznego finansami,
  • MBA Kaizen Industry 4.0 – powstały w celu przekazania praktycznej wiedzy w zakresie organizacji i zarządzania nowoczesnym przedsiębiorstwem produkcyjnym, skutecznie operującym na rynkach globalnych,
  • Studium podyplomowe Akademia Psychologii Przywództwa – uwzględnia praktyczne zastosowanie psychologii w zarządzaniu i rozwoju własnym menedżera.

Studia MBA będą świetnym wyborem dla osób, które interesują się funkcjonowaniem przedsiębiorstw nie tylko na rynku polskim, ale również globalnym. To propozycja dla osób, które stawiają na wszechstronne i praktyczne wykształcenie. Studia te niosą ze sobą wiele korzyści, dostarczają ogrom wiedzy, a także pomagają zdobyć umiejętności praktyczne.

Podobne Artykuły

Comment