Na-Blogu.pl > Biznes > Usługa „door to door” – czym jest i co gwarantuje?

Usługa „door to door” – czym jest i co gwarantuje?

firma spedycyjna

Transport ładunków na szeroką skalę to niezwykle złożony proces, który dzięki odpowiedniemu zapleczu logistycznemu pozwala zapewnić bezpieczną dostawę ładunku. Wybierając dostępne formy przewozu każda usługa logistyczna może zostać dostosowana do indywidualnych potrzeb swoich klientów. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców firmy logistyczne wprowadziły szereg rozwiązań, które podnoszą standard oferowanych usług. Jednym z nich jest się transport „door to door”.

“Door to door” – kompleksowe rozwiązanie w transporcie

Ideą transportu w usłudze „door to door” jest zagwarantowanie kompleksowej usługi logistycznej, która pozwoli nie tylko skrócić czas oczekiwania na dostarczenie towaru, ale także zagwarantować ciągłość dostaw. Co ważne – korzystanie z tego rodzaju usługi nie oznacza dostawy ładunku jedynie pod jeden wskazany adres. Jej kompleksowy charakter pozwala na rozładunek określonej ilości towaru w kilku miejscach odbioru. Jest to zatem w pełni praktyczne rozwiązanie, które sprawdza się w szczególności w wielu polskich przedsiębiorstwach. Atrakcyjny koszt dostawy oraz możliwość dostarczenia dowolnego rodzaju towaru, bez ograniczeń ilościowych skutecznie zachęca do wyboru opisywanej opcji.

Najczęściej transport „pod drzwi” sprawdza się przy usługach logistycznych opierających się na transporcie międzynarodowym oraz międzykontynentalnym. Pozyskując towar od zagranicznych dostawców klient zyskuje maksymalny komfort przy jednoczesnym zoptymalizowaniu kosztów oraz czasu. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom spedytor na bieżąco informuje odbiorcę o planowanym terminie dostawy, dzięki czemu dane przedsiębiorstwo może na bieżąco kontrolować swoje zasoby magazynowe.

W większości przypadków usługa z dostawą pod wskazane miejsce stanowi dopełnienie głównej części transportu. Korzystając z możliwości, jakie oferuje spedycja morska oraz kolejowa, towar dociera jedynie do miejsca rozładunku – takiego jak port, czy też magazyn kolejowy. Wymaga to od klienta poczynienia dodatkowych kroków związanych z odbiorem towaru z miejsca rozładunku. W praktyce takie rozwiązania generuje ze sobą dodatkowe koszty, zabierając jednocześnie sporą ilość czasu. Wybierając zatem transport z dodatkową usługą door to door klient może skupić się na pozostałych czynnościach związanych z prowadzeniem przedsiębiorstwa.

Sprawdzona firma spedycyjna nie tylko dopilnuje wszelkich procesów transportowych, takich jak – rozładunek, przeładunek, czy też magazynowanie towaru. Skoordynowanie wszelkich działań transportowych spoczywa zatem w rękach doświadczonej osoby, która podejmie odpowiednie kroki, by w pełni sprostać oczekiwaniom klienta. Z perspektywy klienta transport „door to door” jest niezwykle cenionym rozwiązaniem. Oferowany komfort sprawdza się szczególnie w branżach produkcyjnych – przy gwarancji, ciągłości i cykliczności dostaw firma może skutecznie zarządzać gospodarką materiałową.

Dostawa „door to door” – komfort na wyciągnięcie ręki

Dostawy w pakiecie „door to door” opierają się w głównej mierze na transporcie multimodalnym. Oznacza to, że do realizacji danej usługi logistycznej wykorzystywanych jest kilka środków transportu. Opierająca się na pojazdach ciężarowych usługa „door to door” pozwala na dostawę ładunków całopojazdowych oraz drobnicowych. Mobilność oraz bezpieczeństwo zapewniane przez nowoczesne zestawy ciężarowe gwarantuje maksimum korzyści oraz zadowolenia. Jak dowodzą statystyki, usługa „door to door” cieszy się niezwykłą popularnością wśród klientów. Wybierając sprawdzoną firmę logistyczną, która odpowiada za realizację takiej usługi transportowej, warto uprzednio zasięgnąć opinii jej klientów. W ten sposób zyskuje się pewność i gwarancję kompleksowości powierzonych zadań. Dostosowanie się do potrzeb klientów oraz informowanie o etapie zlecenia pozwala skutecznie zarządzać produkcją firmy, jak również rozwijać swoją działalność.

Podobne Artykuły

Comment