Na-Blogu.pl > Biznes > Wybór ścielarki do kurnika – na co zwrócić uwagę?

Wybór ścielarki do kurnika – na co zwrócić uwagę?

ścielarka do kurnika

Nie ma wątpliwości co do tego, że ścielarka do słomy do kurnika to nowoczesna maszyna znacznie ułatwiająca pracę. W związku z tym, że jej zakup to inwestycja na kilka lat, warto do dobrze przemyśleć. Podpowiemy Ci, czym kierować się przy jej zakupie.

Czy ścielarka do słomy to maszyna, w którą warto zainwestować?

Masz sporo wydatków i zastanawiasz się, czy maszyna służąca do ścielenia drobiu jest Ci faktycznie potrzebna? Skoro interesują Cię kwestie ekonomiczne, z pewnością zachęci Cię fakt, że zakup ścielarki zwróci się z czasem (i to z nawiązką). Jak to możliwe?

Jeśli zajmujesz się hodowlą drobiu, dobrze wiesz, że ścielenie drobiu jest czasochłonne, ale zarazem konieczne. Regularna wymiana ściółki jest bardzo ważna ze względu na to, że za duża wilgotność sprzyja rozwojowi chorób, a tym samym niższej produkcji. Pozostaje jednak pytanie o to, jak usprawnić ten proces, aby zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze, które możesz stracić w przypadku chorób drobiu. Na szczęście możesz usprawnić proces wymiany ściółki decydując się na zakup ścielarki do słomy.

Jest to maszyna, która służy nie tylko do ścielenia za pomocą pociętej słomy. Równie dobrze sprawdza się w przypadku peletu. Jego niewątpliwą zaletą jest to, że znacznie lepiej wchłania wilgoć. Tym samym wykorzystując ścielarkę do ścielenia peletem możesz zaoszczędzić nie tylko czas, ale jeszcze bardziej zminimalizować ryzyko niższej produkcji w związku z chorobami.

Zakup ścielarki do kurnika – praktyczne wskazówki

Fakt, że ścielarka do słomy do kurnika pozwala przyspieszyć prace na gospodarstwie, sprawia, że ich wybór jest coraz większy. Dlatego pewnie zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę, zanim dokonasz decyzji o zainwestowaniu w taką maszynę.

Po pierwsze musisz wiedzieć, że do wyboru masz ścielarkę w postaci samodzielnej maszyny, jak i taką zintegrowaną z wozem paszowym. Pierwsza z wymienionych ma własny system załadunku. Jednorazowo może pomieścić nawet kilka bel (w zależności od ich długości). Jednak coraz większym zainteresowaniem cieszą się maszyny zaintegrowane z wozem paszowym. Takie rozwiązanie pozwala na zmniejszenie kosztu zakupu. Poza tym zamiast dwóch osobnych maszyn masz jedną wielofunkcyjną. A to oznacza nie tylko oszczędność pieniędzy, ale i miejsca (co jest szczególnie ważne, jeśli masz małe gospodarstwo).

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę przy zakupie tego typu maszyny? Choć kwestia ceny jest istotna, nie powinna być jedynym czynnikiem, który bierzesz pod uwagę. Najważniejsza jest jakość, ponieważ ścielarka powinna służyć Ci przez lata. Dlatego, zamiast patrzeć wyłącznie na cenę, szukaj nowoczesnych maszyn, które mają m.in.:

  • płynną regulację szybkości posuwu taśmy podłogowej oraz kierunku,
  • możliwość załadowania jednocześnie więcej niż jednej beli,
  • samozaładowczą tylną klapę.

Inwestycja w tego typu maszynę z pewnością Ci się opłaci. Szybko się o tym przekonasz, gdy zobaczysz, że nie musisz martwić się o czas przeznaczony na wymianę ściółki i możesz przeznaczyć go na inne ważne prace.

Podobne Artykuły

Comment