Na-Blogu.pl > Biznes > Wykładziny – jak o nie dbać, aby zachowały trwałość na dłużej?

Wykładziny – jak o nie dbać, aby zachowały trwałość na dłużej?

pranie wykładzin

Wykładzina w biurze to dobry wybór, jeśli zależy nam na stworzeniu funkcjonalnego, a zarazem przytulnego pomieszczenia. Warto pamiętać, że materiał na podłodze będzie tłumił dźwięki, co jest szczególnie ważne, jeśli planujemy biuro w stylu open space, gdzie na jednej powierzchni znajduje się wielu pracowników. Aby cieszyć się dobrze wyglądającą wykładziną przez długi czas, należy odpowiednio o nią zadbać. Podpowiadamy jak często i czym należy czyścić tkaninę oraz jak ją użytkować, aby posłużyła nam jak najdłużej.   

Jak czyścić wykładzinę?  

Utrzymanie czystości wykładzin w biurach jest wymagającym procesem ze względu na to, że narażone są one na zabrudzenia wynikające z codziennego użytkowania, a więc piasek, błoto i śnieg znajdujące się na podeszwach butów, ale często również rozlane napoje i inne płyny. Czyszczenie takiej wykładziny najlepiej zlecić specjalistom, którzy posiadają odpowiednie narzędzia oraz środki piorące. Zadbać możemy o nią również samodzielnie, regularne odkurzając powierzchnię, najlepiej codziennie, przy użyciu szczotki obrotowej, która wymiecie wszelkie zanieczyszczenia. Mniejsze, miejscowe plamy można potraktować specjalnym proszkiem do czyszczenia wykładzin, który usuwamy po około 30-40 minutach, a jego zastosowanie nie wymaga użycia wody. Od czasu do czasu, warto jednak zwrócić się do wyspecjalizowanej firmy, która odpowiednio wyczyści i zakonserwuje tkaninę. Jeśli potrzebujemy prania wykładzin na Warszawskim Śródmieściu, to warto postawić na sprawdzoną firmę w okolicy, z nowoczesnym sprzętem i ugruntowaną pozycją na rynku. Warto zainteresować się nie tylko myciem czy odplamianiem, ale również dezynfekcją powierzchni i usuwaniem nieprzyjemnych zapachów z tkaniny.  

Jak często należy prać wykładzinę?   

Wspomniane już wcześniej odkurzanie wykładziny będzie kluczowym elementem dbania o włókna materiału na co dzień, aby te nie uległy zniszczeniu. Zaschnięte zabrudzenia i plamy również warto eliminować na bieżąco, używając do tego specjalnych środków do czyszczenia na sucho. Producenci zalecają korzystanie z profesjonalnych usług piorących co najmniej 2-4 razy w roku z zachowaniem odstępu kilku miesięcy. Ilość prań uzależniona będzie też od rodzaju wykładziny, jej koloru i częstotliwości użytkowania. Dbanie o tkaninę pozwala zachować pierwotną sprężystość włókien, wyeliminować przykre zapachy i utrzymać wykładzinę w idealnym stanie przez wiele lat. Podczas pielęgnacji materiału warto skupić się na miejscach szczególnie narażonych na zabrudzenia, czyli takich o zwiększonym natężeniu ruchu, gdzie plam jest najczęściej najwięcej.   

Wykładzina dywanowa to idealny sposób na zaaranżowanie przestrzeni w biurze, pod warunkiem że odpowiednio o nią zadbamy. Regularne odkurzanie i czyszczenie to podstawa, ale warto zastanowić się też nad zastosowaniem wycieraczek zewnętrznych, które zmniejszają ilość zabrudzeń przynoszonych na podeszwach butów do biura. Aby cieszyć się trwałością wykładziny, należy od czasu do czasu skorzystać z usług profesjonalnych firm zajmujących się czyszczeniem takich powierzchni. 

Podobne Artykuły

Comment