Na-Blogu.pl > Biznes > Czy warto rozważyć zakup mieszkania w okolicy Warszawy?

Czy warto rozważyć zakup mieszkania w okolicy Warszawy?

Czy warto rozwazyc zakup mieszkania w okolicy Warszawy

Wiele młodych osób stoi przed trudnym wyborem pomiędzy mieszkaniem w stolicy, a tańszą inwestycją pod Warszawą. Oba rozwiązania posiadają swoje wady i zalety, dlatego każda z osób powinna dokładnie przeanalizować, które z rozwiązań będzie korzystniejsze w danym przypadku. Podczas gdy w okolicach centrum malutkie mieszkanie dostaniemy za około 300 tysięcy złotych, pod Warszawą w tej cenie znajdziemy nieruchomości obejmujące nawet 3 pokoje.

Coraz większym powodzeniem cieszą się inwestycje podwarszawskie. Sieć komunikacyjna ulega rozbudowie, pojawiają się kolejne połączenia, które ułatwiają dostęp do miasta. Jeśli znajdziemy mieszkanie ulokowane blisko sprawnie działającej komunikacji, możemy dotrzeć do centrum Warszawy w tym samym czasie co mieszkańcy odleglejszych dzielnic miasta.

Zalety mieszkania pod Warszawą

A dlaczego warto rozważyć mieszkanie poza miastem? Kuszące niskie stawki za metraż oraz zredukowane koszty utrzymania to tylko niektóre zalety takiego rozwiązania. Zwykle możemy liczyć także na bliskość terenów zielonych oraz cichą i spokojną okolicę.

Jedną z grup osób, które decydują się zakup większego mieszkania są młode małżeństwa i rodziny, które potrzebują większego metrażu. Duże mieszkania blisko centrum są dla większości osób poza zasięgiem, jeśli chodzi o możliwości finansowe. Decydując się na takie rozwiązanie, musimy jednak odpowiednio wcześniej przemyśleć sposób dojazdu do pracy na co dzień. Dotyczy to zarówno dorosłych, jak i dzieci, które muszą uczęszczać do szkoły. Podróżowanie samochodem wiąże się z koniecznością stania w korkach, dlatego bardzo dobrze, jeśli w pobliżu znajduje się połączenie kolejowe lub autobus dojeżdżający do jednej ze stacji metra w Warszawie.

W przypadku osób, które nie planują powiększenia rodziny i mieszkają same lub w parze, mały metraż mieszkania z reguły w zupełności wystarczy. Wtedy nieruchomość blisko centrum Warszawy lub w pobliżu stacji metra może być najlepszym możliwym rozwiązaniem. Kawalerki oraz niewielkie mieszkania dwupokojowe mieszczą się w rozsądnych granicach, jeśli chodzi o możliwości finansowe wielu Polaków. Odpowiednio bliskie usytuowanie zapewni nam szybki dojazd do pracy oraz bliskość różnych wydarzeń kulturalnych i sklepów.

Decydując się na zakup nieruchomości, musimy wziąć pod uwagę przede wszystkim własne możliwości finansowe. Jeśli nie mamy pewności, które z rozwiązań jest dla nas najlepsze, może okazać się, że najlepszym pomysłem będzie wynajem mieszkań w dwóch różnych lokalizacjach. To pomoże nam sprawdzić które rozwiązanie będzie korzystniejsze w dłuższej perspektywie czasu.

A może Otwock?

Dość ciekawe inwestycje można znaleźć na terenie Otwocka. Nowoczesne projekty są planowane z uwzględnieniem potrzeb młodych rodzin. W budynkach zadbano o windy oraz korzystną infrastrukturę. W tym mieście powstają też osiedla dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Powstające na terenie Otwocka osiedla posiadają też odpowiednie zaplecze miejsc parkingowych, o które tak trudno w stolicy. Bez problemu znajdziemy tu place zabaw, szkoły oraz sklepy, a w przypadku zaistnienia takiej potrzeby – zawsze możemy skorzystać z oferty stołecznej.

Jak wiadomo, Otwock jest bardzo dobrze skomunikowany z Warszawą. Oprócz sieci autobusowej mamy również możliwość skorzystania z usług Szybkiej Kolei Miejskiej. Jeśli planujemy zakup mieszkania pod miastem, może być to jeden z najlepszych dostępnych wyborów.

Inspirowane: stok.info.pl – nowe mieszkanie w Otwocku

Podobne Artykuły

Comment