Na-Blogu.pl > Budownictwo > Wynajem koparki – jakich kosztów można się spodziewać?

Wynajem koparki – jakich kosztów można się spodziewać?

wynajem minikoparki

Pierwszym etapem każdej budowy są wykopy pod fundamenty. Aby przeprowadzić go sprawnie, konieczne będzie wynajęcie koparki, która okazuje się niezbędnym sprzętem podczas prac. Ile kosztuje wynajem koparki i o czym warto pamiętać?

Koparka na budowie — co warto wiedzieć przed wynajmem?

Na wynajem koparki decydujemy się wtedy, gdy chcemy szybko przygotować wykopy pod fundament domu, czy też ogrodzenia. Uznaniem cieszą się szczególnie minikoparki, które są ekonomiczne i proste w obsłudze. Obecnie wynajem maszyn budowlanych jest bardzo prosty. Nawet jeśli nie ma kto zasiąść w kabinie, możemy zdecydować się na wypożyczenie koparki wraz z operatorem.  Cena wynajmu większej koparki może wahać się pomiędzy 500 -1000 zł za dobę bez operatora, natomiast z operatorem od 100 do 250 zł za godzinę. Do tego należy doliczyć również dowóz, który może nas wynieść kilkadziesiąt zł.

Wynajem maszyn budowlanych — dla kogo jest ta usługa?

Nie każda ekipa jest w pełni wyposażona. Szczególnie koparki należą do grupy maszyn, które nie są często kupowane przez firmy budujące domy dla klientów indywidualnych. W koparki inwestują raczej te firmy, które obsługują zlecenia deweloperskie i inne większe budowy. Na szczęście w większości zarówno większych, jak i mniejszych miast, możliwy jest wynajem maszyn budowlanych. W wypożyczalni możemy znaleźć wszystko, co potrzebne do sprawnego przeprowadzenia prac budowlanych.

Wynajem koparki — koszt i formalności

Wynajem koparki wymaga on nas przedstawienia w wypożyczalni dowodu osobistego i innego, dowolnego dokumentu ze zdjęciem. Niektóre wypożyczalnie, zamiast drugiego dokumentu mogą poprosić o rachunki z dwóch ostatnich miesięcy za prąd, wodę lub telefon. Nie obejdzie się też bez zabezpieczenia funduszu na kaucję. Wysokość kaucji będzie zależna od wartości sprzętu, ale najczęściej mieści się w przedziale od 250 do 5000 zł.

W sytuacji, gdy koparkę wypożycza pracownik firmy budowlanej, musi on przedstawić dokument rejestracyjny firmy, imienne upoważnienie do wypożyczenia oraz upoważnienie do wystawienia faktury za wynajęcie maszyny. Pamiętajmy jednak, że w przypadku dłuższej współpracy te formalności stają się prostsze ze względu na zbudowane zaufanie do klienta. Cenniki wypożyczalni zazwyczaj są bardzo proste i przedstawiają dobowy lub godzinowy koszt wynajmu. Może się zdarzyć, że cena za wynajęcie minikoparki jest ustalana indywidualnie, co umożliwia ewentualne negocjacje.

Wynajem koparki na szczęście nie jest bardzo drogim przedsięwzięciem. Warto jednak wybrać jedną zaufaną wypożyczalnię, dzięki czemu możliwe będzie wynegocjowanie rabatu.

Podobne Artykuły

Comment