Na-Blogu.pl > Budownictwo > Żaluzje fasadowe. Dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Żaluzje fasadowe. Dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

żaluzje fasadowe

Rozwiązaniem coraz częściej stosowanym we współczesnym budownictwie są żaluzje fasadowe. Stanowią one stylowy element wystroju wnętrz oraz skuteczny system ochrony przed promieniowaniem słonecznym. Coraz częściej zastępują one tradycyjne rolety. Dlaczego warto je zainstalować?

Czym są żaluzje fasadowe?

W pierwszej kolejności należałoby wyjaśnić, czym właściwie są żaluzje fasadowe. Choć ich popularność rośnie, to nie każdy wie, co dokładnie kryje się pod tym pojęciem. Stanowią one odmianę osłon okiennych, instalowanych po zewnętrznej stronie budynku. Są więc alternatywą dla rolet wewnętrznych.

Tworzą one prostą i lekką konstrukcję, na którą składają się poziome lamele pokryte lakierem. Ich kształt i szerokość można dobrać zgodnie z preferencjami i cechami budynku. Na rynku dostępne są żaluzje sterowane ręcznie oraz automatycznie.

Gdzie znajdują zastosowanie żaluzje fasadowe?

Żaluzje fasadowe z powodzeniem można instalować zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i biurowych, w pawilonach sprzedażowych, a także w obiektach użyteczności publicznej. W ostatnim czasie stały się ważnym elementem nowoczesnej architektury, z uwagi na to, że prezentują się oryginalnie i stylowo.

Żaluzje fasadowe dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych, dzięki czemu można dopasować je do wyglądu danego budynku. Doskonale komponują się z domami mającymi większe przeszklenia.

Korzyści płynące z zainstalowania żaluzji fasadowych

Najważniejszą korzyścią wynikającą z zastosowania żaluzji fasadowych, bez wątpienia jest ich funkcja ochronna. Zabezpieczają one pomieszczenie przez nadmiernym nagrzaniem. Ich działanie można przyrównać do izolatora termicznego, który zapewnia właściwy rozkład temperatury. Jednocześnie dają one możliwość regulowania ilości wpadającego do pomieszczenia światła. Dodatkowo żaluzje fasadowe są w stanie tłumić dobiegający z zewnątrz hałas.

Żaluzje fasadowe mają też tę przewagę nad tradycyjnymi roletami, że zapewniają poczucie prywatności, bez całkowitej rezygnacji ze światła dziennego. Możliwość regulacji pozwala stworzyć w pomieszczeniu poczucie intymności, bez całkowitego zaciemnienia go. Są więc w stanie zatrzymać nadmiar promieniowania słonecznego, nie przysłaniając przy tym całkowicie widoku z okna.

Kolejnym atutem żaluzji fasadowych, jest ich nowoczesny design. To ważny walor wizualny, dzięki któremu budynek nabiera stylowego wyglądu. Jest to zatem rozwiązanie idealne dla osób szczególnie ceniących sobie zewnętrzną estetykę.

Reasumując, żaluzje fasadowe to nowoczesne rozwiązanie, które bardzo dobrze sprawdza się w różnego typu budynkach, zarówno mieszkalnych, jak i publicznych. Wpływają na walor estetyczny, zapewniając jednocześnie ochronę przed zbyt dużym nasłonecznieniem. To praktyczna i elegancka alternatywa dla tradycyjnych rolet wewnętrznych.

Podobne Artykuły

Comment