Na-Blogu.pl > Dom i ogród > ABC walki z graffiti

ABC walki z graffiti

chemia do elewacji

Brudna elewacja nie prezentuje się najlepiej. Poważne zabrudzenia, takie jak graffiti często bywają trudne do usunięcia za pomocą tradycyjnych środków czystości. W jaki sposób pozbyć się nieestetycznych malunków ze ściany budynku? Niniejszy wpis poświęcono skutecznym sposobom na usunięcie graffiti z elewacji.

Zamalowanie graffiti – szybki sposób na odnowę elewacji

Najprostszym sposobem na pozbycie się niechcianych malunków z elewacji jest ich pomalowanie odpowiedniego rodzaju farbą. Decydując się na takie rozwiązanie należy wybrać produkt o wysokim stopniu krycia. W przeciwnym razie po jakimś czasie graffiti może zacząć wyłaniać się spod farby, a to z kolei nie będzie prezentowało się najlepiej.

Zamalowanie graffiti często bywa zadaniem bardzo czasochłonnym. Warto więc zastanowić się nad wykorzystaniem innych metod, pozwalających przywrócić wygląd ściany do stanu pierwotnego.

Zmywanie malunków ze ściany – jakich preparatów użyć?

Na rynku można znaleźć profesjonalne produkty przeznaczone do czyszczenia ścian budynków. Chemia do elewacji wyróżnia się silnym działaniem, a jednocześnie zabezpiecza powierzchnię przed osiadaniem na niej różnego rodzaju zanieczyszczeń. Jednym z produktów tego typu godnym polecenia jest żel do czyszczenia elewacji BPS 7103. Profesjonalny preparat doskonale radzi sobie nie tylko z sadzą czy olejem, ale również z zielonym nalotem i graffiti. Środek do czyszczenia elewacji można stosować na wszelkich powierzchniach chłonnych, takich jak:

  • tynki,
  • beton,
  • ceramika,
  • kamień naturalny,
  • metale,
  • tworzywa sztuczne.

Jeszcze jednym preparatem, który może okazać się doskonały w walce z graffiti jest TENZI APC OUT. Produkt przeznaczony do rozcieńczania z wodą nanosi się na powierzchnię za pomocą spryskiwacza ręcznego lub pneumatycznego, a następnie spłukać czystą wodą pod ciśnieniem. Chemia do elewacji radzi sobie świetnie z zanieczyszczeniami organicznymi, smolistymi czy pochodzącymi z farb malarskich. Preparat może być stosowany nie tylko na elewacje, ale również na fasady, kostkę brukową czy też na powierzchni dachowej.

Czyszczenie strumieniem wody – czy pozbędzie się graffiti?

Woda pod ciśnieniem to idealny sposób na pozbycie się niechcianych malunków ze ścian budynków. Warto jednak wiedzieć, że skuteczność tej metody jest uzależniona od doświadczenia osoby, która ją wykonuje. Kluczem do sukcesu w tej technice jest ciśnienie: na tyle wysokie, aby usunąć farbę i na tyle niskie, by nie doprowadzić do uszkodzenia ściany. Optymalnym rozwiązaniem stosowanych przez profesjonalistów jest korzystanie z wody pod ciśnieniem powyżej 500 psi. Chcąc skorzystać z tej metody warto więc skontaktować się z firmą świadczącą tego typu usługi.

Usunięcie szpecących malunków ze ścian jest możliwe nie tylko poprzez ich zamalowanie. Korzystając z dobrych jakościowo środków do czyszczenia elewacji można odzyskać pierwotny kolor elewacji, bez konieczności korzystania z usług profesjonalnej firmy. Osoby, które nie mają czasu na samodzielne usunięcie graffiti mogą też zdecydować się na czyszczenie wodą pod ciśnieniem.

Podobne Artykuły

Comment