Na-Blogu.pl > Dom i ogród > Akcesoria do klimatyzacji

Akcesoria do klimatyzacji

Akcesoria do klimatyzacji

Klimatyzator nie tylko schładza powietrze w pomieszczeniu, ale również korzystnie wpływa na jego jakość. Mimo, że posiadanie klimatyzacji w domu budzi jeszcze wiele kontrowersji, coraz więcej osób decyduje się na zakup tego urządzenia. Obecnie klimatyzatory są coraz bardziej ulepszane, dzięki czemu lepiej spełniają swoją rolę. Kupując klimatyzator warto dowiedzieć się, jakie dodatkowe akcesoria będą nam potrzebne.

Filtry do klimatyzacji

Klimatyzatory wyposażone są w podstawowe filtry, które oczyszczają przepływające przez nie powietrze. Dzięki niemu mamy pewność, że powietrze w naszym pokoju jest czyste i nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Warto pomyśleć również o dodatkowych filtrach, które zniwelują zanieczyszczenia i bakterie. Kolejną możliwością jest zakup filtrów, które pomogą nam pozbyć się nieprzyjemnych zapachów oraz będą wydzielały woń wybranych olejków. Te ostanie są coraz popularniejsze i doskonale sprawdzają się w biurach.

Piloty do sterowania

Posiadanie klimatyzatora daje nam komfort, podczas upalnych dni. Mamy jednak szansę, aby sterowanie urządzeniem było, jeszcze wygodniejsze. W sprzedaży dostępne są także piloty, które umożliwiają sterowanie klimatyzatorem na odległość. Jeżeli pilot zepsuje się, nic nie stoi na przeszkodzie, aby dokupić uniwersalny, który dostępny jest w każdym sklepie w atrakcyjnej cenie. Posiada on wszystkie standardowe funkcje takie, jak: chłodzenie, grzanie, odwilżanie, regulacja temperatury i ustawienie nawiewu powietrza. Niektóre z nich mają wbudowany czujnik temperatury, na którym pojawia się aktualna temperatura w pomieszczeniu, nawet w konkretnym miejscu np. przy biurku.

Podkładki antywibracyjne

Podkładki antywibracyjne amortyzują drgania przenoszone z urządzenia, a tym samym obniżają poziom hałasu.  Uniwersalny rozmiar podkładki daje możliwość zastosowania podkładek w każdym wsporniku ściennym lub podłogowym.

Rura odprowadzająca ciepłe powietrze

Rura przeznaczona jest do przenośnych klimatyzatorów. Służy ona do odprowadzania ciepłego powietrza na zewnątrz. Dzięki elastycznej konstrukcji i sprężynie w środku, można swobodnie ją formować, aby uzyskać pożądany kształt.

Pompki do skroplin

Mając w posiadaniu klimatyzator ścienny odprowadzenie skroplin jest grawitacyjne.  Za cały proces odpowiedzialna jest rurka, przez którą spływają skropliny. Niestety nie w każdym klimatyzatorze zamontowanie rurki jest możliwe. W takim wypadku najlepszym rozwiązaniem jest zakup pompki do skroplin. Dzięki niej woda będzie wyprowadzona z urządzenia do zbiornika, nawet w przypadku, kiedy klimatyzator znajduje się kilka metrów nad sprzętem. Pamiętaj o regularnym czyszczeniu pompki do skroplin, aby nie gromadzić bakterii i zanieczyszczeń.

Podobne Artykuły

Comment