Na-Blogu.pl > Dom i ogród > Chrobotek na ścianie – dostępne rozwiązania aranżacyjne

Chrobotek na ścianie – dostępne rozwiązania aranżacyjne

panele z mchu

Obrazy z mchu to w ostatnim czasie bardzo modne i innowacyjne rozwiązanie aranżacyjne. Dekoracje tego typu wykonuje się między innymi z chrobotka reniferowego, który znany jest także pod nazwą porostu norweskiego. Efekt jest niezwykle oryginalny i naturalny, przypominając nieco roślinną, trójwymiarową kompozycję.

Panele z mchu – żywe obrazy

W ostatnich latach niezwykle popularne stały się obrazy wykorzystujące żywy mech, które wyróżniają się bardzo naturalnym i ciekawym designem. To bez dwóch zdań innowacyjne produkty, które w swojej formie odwołują się nieco do podstaw dzikiej natury. Obrazy z mchu doskonale wpisują się w ideologię eko i less waste, są niezwykle trwałe, nie potrzebują światła i nawadniania. Panele z mchu pozwalają na wprowadzenie zieleni wszędzie tam, gdzie z jakichś powodów nie da się hodować tradycyjnej roślinności. Rozświetlają one wnętrze, dodają mu świeżości i pozytywnie wpływają na ogólne samopoczucie wszystkich przebywających w pomieszczeniu osób. Co ważne, mają także właściwości akustyczne i pomagają wygłuszyć ścianę, na której się znajdują.

Warto dodać, że chrobotek reniferowy odznacza się cechami antystatycznymi, a zatem jest w pełni odporny na wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, kurz i pył. Z tego powodu jest idealną formą dekoracji wnętrza w miejscach publicznych, restauracjach, hotelach czy innych przestrzeniach, które są szczególnie narażone na zabrudzenia z zewnątrz.

Niezwykle ciężko wypunktować wszystkie zalety dekoracji z mchu. Najistotniejszą z nich jest jednak nieszablonowy i wyszukany design, który zwróci uwagę każdego, kto tylko przejdzie przez próg przestrzeni, w której znajduje się obraz z mchu.

Obrazy z mchu – innowacyjne i naturalne

Panele z mchu są niezwykłe w swojej formie. Ich rozmiar i kształt można dostosować do wielkości oraz specyfiki danego wnętrza. W sypialni świetnie sprawdzą się duże, kwadratowe lub prostokątne dekoracje, które umilą codzienny odpoczynek i znacznie poprawią jakość snu, ponieważ mech – tak jak każda inna roślina – przyczynia się do produkcji tlenu. Panele z mchu świetnie sprawdzą się także w łazience czy salonie, dodając przestrzeni uroku i niecodziennego stylu. W tych pomieszczeniach warto zamontować okrągłe dekoracje, które dodatkowo mogą być wyposażone w moduły oświetleniowe LED. Mech wykorzystywany do tworzenia tych dekoracji ma gąbczastą, plastyczną strukturę o grubości 5-6 cm. Całość tworzona jest z drobnych kępek mchu, które zespolone za pomocą specjalnej techniki tworzą harmonijną całość.

Dekoracje ścienne wykorzystujące porost reniferowy, czyli ekologiczny fragment runa leśnego, to innowacyjna technika. Ceni ją sobie coraz więcej osób na całym świecie. Jeżeli jesteś osobą, która lubi niestandardowe podejście do aranżacji wnętrz, docenia naturę i dobroczynną zieleń, obrazy z mchu z pewnością przypadną ci do gustu. Szeroki wybór formatów i kształtów paneli sprawi, że bez problemu odnajdziesz dekorację idealnie dopasowaną do charakteru danego wnętrza.

Podobne Artykuły

Comment