Na-Blogu.pl > Dom i ogród > Jak działa kostka barwiąca do toalety?

Jak działa kostka barwiąca do toalety?

kostka barwiąca do toalety

Dbanie o czystość w muszli klozetowej jest niezwykle ważne w profilaktyce wielu chorób. Na rynku dostępnych jest coraz więcej produktów czyszczących, których głównym zadaniem jest zapobieganie rozprzestrzeniania się chorobotwórczych bakterii, wirusów i grzybów. Innowacyjne środki do toalety nie tylko likwidują większość szkodliwych zarazków, ale dodatkowo poprawiają wygląd wnętrza toalety. Jednym z takich produktów jest kostka barwiąca do toalety. Wyjaśniamy, czym jest ten produkt oraz na czym polega jego działanie.

Na czym polega działanie kostek barwiących do toalety?

Kostki barwiące do WC to tabletki w kształcie krążków lub kwadratów, które na skutek kontaktu z wodą w spłuczce zabarwiają wodę na konkretny kolor. Poza działaniem koloryzującym kostki pełnią szereg innych funkcji. Ze względu na to, że posiadają w składzie substancje czynne, wykazują działanie przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybiczne. Ich działanie pozwala na ochronę muszli klozetowej przed gromadzeniem się kamienia. Wynika to z tego, że zabarwiona woda ze składnikami aktywnymi dociera do trudno dostępnych miejsc w muszli. Kostka barwiąca do toalety pozwala na to by, bez wysiłku zadbać o czystość i codzienną higienę w toalecie. Dzięki dodatkowi substancji zapachowych kostki pozostawiają przyjemny zapach oraz zapewniają wrażenie świeżości.

Jak korzystać z kostek barwiących?

Założenie kostki barwiącej jest proste i nie wymaga brudzenia rąk. Produkt umieszcza się w zbiorniku spłuczki. Kostkę wystarczy wrzucić do wody. Przed umieszczeniem kostki w spłuczce nie trzeba zdejmować folii ochronnej, ponieważ rozpuści się ona w wodzie. Produkt należy wymienić w momencie, kiedy woda traci swoje zabarwienie.  W zależności od częstotliwości korzystania z toalety należy robić to, co około 1-2 miesiące.

Zalety kostek barwiących

Barwiące kostki są bardziej estetyczne niż tradycyjne zawieszki do WC, ponieważ nie są widoczne. Ponadto wyróżniają się większą trwałością od zwykłych zawieszek. Wystarczają nawet na 2 miesiące codziennego użytkowania. Do ich zalet zaliczyć można również ciekawy efekt zabarwienia wody na wybrany kolor. Kostka barwiąca do toalety jest produktem wielofunkcyjnym, ponieważ poza działaniem czyszczącym i ochronnym odświeża wnętrze toalety i pozostawia przyjemny zapach również pomiędzy spłukiwaniem wody. W przypadku tego produktu nie ma problemów związanych ze zbyt słabym przepływem wody lub umieszczeniem go w nieodpowiednim miejscu.

Wady kostek barwiących

Kolorowe kostki nie zapewniają tak intensywnego zapachu jak zawieszki do toalety. Ich montaż może być utrudniony w przypadku toalet ze spłuczką wbudowaną w ścianę. Poza tym podczas ich stosowania należy dbać o regularne użytkowanie toalety i spłukiwanie wody w celu uniknięcia uszkodzeń mechanizmów w muszli klozetowej. By uniknąć problemów związanych w zatkaniem rur w środku toalety, warto pamiętać o umieszczeniu kostki w odpowiednim miejscu w spłuczce. Najlepiej wrzucić ją po przeciwnej stronie rury odprowadzającej wodę ze spłuczki.

Kostki o działaniu barwiącym to doskonały wybór do każdej domowej toalety. Ich wszechstronne działanie pozwoli cieszyć się czystą i higieniczną toaletą każdego dnia oraz zaoszczędzić czas i pieniądze na uciążliwe szorowanie toalety.

Podobne Artykuły

Comment