Na-Blogu.pl > Dom i ogród > Jaki zraszacz wybrać do podlewania murawy na boisku?

Jaki zraszacz wybrać do podlewania murawy na boisku?

zraszacz wahadłowy

Zadbane i miłe dla oka boisko sprawia, że gra w piłkę nożną stanowi czystą przyjemność. Co zrobić, aby jak najlepiej zatroszczyć się o stan murawy i na długo utrzymać ją w doskonałej kondycji? To proste! Wystarczy sięgnąć po odpowiedni zraszacz. Jak wybrać najlepszy model i w jaki sposób działa to urządzenie? Oto szczegóły, które każdy powinien poznać przed zakupem.

Czym jest zraszacz nawadniający?

Zraszacze to proste w obsłudze urządzenia, które służą do automatycznego nawadniania różnych powierzchni.  Proces ten jest bardzo efektywny, gdyż zapewnia prawidłowy rozwój trawy na boiskach piłkarskich i nie tylko. Zraszacze dostępne są w różnych wariantach konstrukcyjnych, dlatego przed zakupem warto dokładnie przeanalizować ofertę.

Urządzenia te różnią się rozmiarem, zasięgiem, systemem działania czy metodą podłączania. Dlatego należy wybrać model, który przy określonych zastosowaniach sprawdzi się najlepiej. W szerokiej ofercie dobrych sklepów każdy znajdzie rozwiązanie idealnie dopasowane do osobistych potrzeb oraz specyfiki terenu.

Jaki zraszacz sprawdzi się przy nawadnianiu murawy?

Na boisku najlepiej sprawdzi się zraszacz wahadłowy. Jego atutem jest bardzo duży zasięg, więc urządzenie znajdzie zastosowanie przy nawadnianiu wszystkich kwadratowych czy prostokątnych powierzchni. Ponadto sprzęt charakteryzuje się mobilnością i można go szybko przestawiać, aby woda docierała do każdego kąta murawy.

Wysokiej jakości zraszacz wahadłowy podlewa równomiernie, co stanowi bardzo ważny aspekt przy pielęgnacji trawy na boiskach. Zalety tychże urządzeń doceniły również osoby, które zajmują się pielęgnacją kwiatów ozdobnych.

O czym należy pamiętać?

Stałe utrzymywanie wilgotności boiska pozwoli utrzymać trawę w bardzo dobrej kondycji. Rola zraszacza wahadłowego jest istotna zwłaszcza w okresie suszy, gdy doraźne nawadnianie nie przynosi oczekiwanych efektów. Warto zwrócić uwagę, że grunt powinien być wilgotny do głębokości 10-15 cm. Wtedy korzenie traw lepiej się rozrastają, natomiast murawa jest bardziej wytrzymała na deptanie. Wsparcie profesjonalnego urządzenia będzie więc niezbędne, aby boisko spełniało wymagania rozgrywek piłkarskich.

Atutem zraszacza wahadłowego jest bardzo atrakcyjny stosunek jakości do ceny. Wysokiej klasy urządzenie zapewni wieloletnią wygodę użytkowania oraz bardzo wysoką skuteczność. To ekonomiczne rozwiązanie na każde boisko trawiaste.

Nowoczesny zraszacz wahadłowy

Każdy zraszacz wahadłowy przeznaczony do pielęgnacji murawy powinien wyróżniać się wytrzymałą konstrukcją. Dobrą praktyką jest wybór modelu z metalową podstawą i aluminiową rurą. Ponadto należy rzucić okiem na liczbę dysz oraz powierzchnię trawnika, jaką może nawodnić urządzenie.

Bardzo istotna jest też ergonomia. Doskonale sprawdzi się model z pokrętłem, które zapewni wygodną regulację kierunku i zasięgu zraszania. Dziś każdy sprzęt renomowanej marki oferuje nowoczesne i funkcjonalne rozwiązania, które znakomicie spełniają swoje funkcje.

inspiracja: cellfast.com.pl – węże ogrodowe

Podobne Artykuły

Comment