Na-Blogu.pl > Dom i ogród > Jakie wybrać wieszaki do grzejników?

Jakie wybrać wieszaki do grzejników?

wieszaki do grzejnikow

Fakt, iż ogrzewanie podłogowe zyskuje coraz to większą popularność, nie sprawia, że klasyczne modele grzejników odeszły całkowicie do lamusa. Mają się dobrze, a wręcz przeszły pewnego rodzaju transformację i w zdecydowanej większości przypadków pełnić mogą nie tylko funkcje praktyczne, ale także dekoracyjne. Grzejniki przybierają ciekawe formy, kształty, a w przypadku rozwiązań wykorzystujących podczerwień, mogą zastąpić, chociażby obraz na ścianie. Zasada przyjemne z pożytecznym coraz częściej przyświeca producentom grzejników. Jednak nie tylko grzejniki mogą wyróżniać się wyglądem, a także wszelkie akcesoria, które ułatwiają codzienność. Jednym z nich są wieszaki, pozwalające na zawieszenie ręcznika bez konieczności wiercenia dziur w ścianie. Tu również możemy wybierać nie tylko w kolorach, ale także wzorach poszczególnych rozwiązań.

Wygląd grzejnika

Prostota, elegancja, nowoczesność. Wieszaki do grzejników nie muszą spełniać tylko swojego podstawowego zadania, jakim jest możliwość zawieszenia ręcznika czy szlafroka, ale mogą także pełnić funkcję dekoracyjną. Bardzo ważne jest więc dobranie ich do wyglądu grzejnika. W przypadku mocno dekoracyjnych grzejników warto postawić na proste dodatki, które nie sprawią, że będzie wyglądać on zbyt bogato. Proste, delikatne konstrukcje grzewcze możemy wzbogacić o ciekawy kształt wieszaków, jednak jeśli cenimy sobie minimalizm, warto zachować umiar w tworzonym zestawieniu. Jako że najczęściej wieszaki montujemy na grzejniku w łazience, warto dopasować go do pozostałych elementów dekoracyjnych pomieszczenia.

Dostępne rodzaje wieszaków

Mówiąc o wieszakach, jakie możemy zamontować na grzejniku, mamy do wyboru zarówno rozwiązania punktowe, jak i te w postaci szyn. Zarówno jedne, jak i drugie dostępne są w wielu wariantach, dzięki czemu łatwo dopasować wieszak do wybranego bądź posiadanego modelu grzejnika. Poszczególne wieszaki różnią się między sobą nie tylko wyglądem, ale także kolorystyka. Do wyboru mamy zarówno rozwiązania dostępne w kolorystyce grzejnika, jak i na zasadzie kontrastu. Asortyment wieszaków na grzejnik jest dość obszerny, przez co z łatwością dopasowywać możemy je do wystroju wnętrz.

Na jakie wieszaki do grzejnika się zdecydować? 

Wieszaki do grzejnika są wygodnym rozwiązaniem, które pozwala na zawieszenie ręczników, szlafroków czy innych akcesoriów. W zależności od tego, w jaki sposób zamierzamy wykorzystywać wieszaki, wybrać możemy zarówno punktowe wieszaki, jak i te w formie szyn. Jeśli głównym sposobem użytkowania wieszaków do grzejnika jest możliwość zawieszenia suchych ubrań czy ręczników, wieszaki pojedyncze sprawdzą się idealnie. W przypadku gdy najczęściej korzystamy z wieszaka do suszenia mokrych ręczników po kąpieli, lepiej sprawdzą się te, w formie szyn, które pozwalają na rozłożenie materiału i szybsze jego wysychanie.

Podobne Artykuły

Comment