Na-Blogu.pl > Biznes > Klimatyzatory DAISEIKAI9 – nowoczesna propozycja w klimatyzowaniu wnętrz

Klimatyzatory DAISEIKAI9 – nowoczesna propozycja w klimatyzowaniu wnętrz

 Klimatyzator ścienny Daiseikai 9 to najbardziej zaawansowany technologicznie produkt w ofercie Toshiba. Jakie ma cechy i dlaczego warto go wybrać?

Toshiba to firma, która specjalizuje się w produkcji wysokowydajnych urządzeń klimatyzacyjnych, zapewniających wysoki standard czystości powietrza oraz niezwykle łatwą obsługę. W polityce firmy na znaczącym miejscu stoi także wysoka odpowiedzialność za środowisko naturalne, co skutkuje tym, że wytwarzane przez nią urządzenia charakteryzują się wysoką energooszczędnością oraz zastosowaniem ekologicznego czynnika chłodniczego R32, który ma minimalny wpływ na efekt cieplarniany naszej planety.

Daiseikai 9 jest urządzeniem o szerokiej elastyczności zastosowań – może być stosowane zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i małych obiektach komercyjnych. Sprawdza się doskonale w systemach klimatyzacji split oraz multi-split.

Daiseikai 9 – bądź odpowiedzialny i postaw na ekologiczne urządzenia

Efektywność działania oraz niski pobór energii elektrycznej urządzenie zawdzięcza podwójnej sprężarce rotacyjnej Toshiba. To ona jest także odpowiedzialna za niezwykle niski pobór prądu przy obciążeniu częściowym urządzenia. W efekcie klimatyzator ścienny Daiseikai 9 został sklasyfikowany w klasie energetycznej A+++ zarówno dla chłodzenia, jak i grzania. Posiada także rekordowe wskaźniki wydajności sezonowej SCOP – 5,2 i SEER 10,6. Tak wysoka wydajność jest podyktowana także zastosowaniem czynnika chłodniczego R32, który dodatkowo posiada najmniejsze wśród stosowanych oddziaływanie na efekt cieplarniany naszej planety.

Co więcej, klimatyzator Daiseikai 9 ma wbudowane także funkcje pozwalające na dodatkową oszczędność poboru energii. Są to tryb Eco pozwalający na redukcję zużycia energii i ograniczenie mocy, które poprzez redukcję mocy urządzenia ogranicza zużycie prądu.

Zadbaj o zdrowie – czyste powietrze Ci w tym pomoże

Czyste powietrze to kolejny atut klimatyzatora ściennego Daiseikai 9. Dzięki dwóm poziomom filtrowania – biernemu i czynnemu wychwytuje on zanieczyszczenia z powierzchni wymiennika i neutralizuje je. W efekcie powietrze emitowane przez urządzenie jest wolne od bakterii, wirusów, grzybów, alergenów, pyłów a także nieprzyjemnych zapachów. Zainstalowany w jednostce jonizator plazmowy produkuje ponad 1 milion jonów ujemnych na cm3, co gwarantuje czyste powietrze w obsługiwanych pomieszczeniach.

Pozwól sobie na komfort

Klimatyzatory Daiseikai 9 gwarantują komfortowe warunki klimatyczne w pomieszczeniach. Dzięki temu, iż wyposażono je w sprężarkę inwerterową mogą pełnić funkcję chłodzenia, grzania oraz wentylacji. W ten sposób stają się urządzeniem, które przestaje pełnić funkcję jedynie sezonowo – czyli latem. Szerokie spektrum temperatury, w których gwarantuje efektywne działanie sprawia, że może być wykorzystywane przez cały rok kalendarzowy.

Jego niewątpliwą zaletą jest cicha praca. To ma znaczenie zarówno dla użytkowników bezpośrednich, jak i osób postronnych. Dlaczego? Po pierwsze klimatyzator Daiseikai 9 pracuje niezwykle cicho – warto zauważyć, że najmniejsze jednostki w trybie cichej pracy są w zasadzie niezauważalne dla człowieka – generują do 20dB(A) ciśnienia akustycznego, co można przyrównać do cichego ludzkiego szeptu. W efekcie działanie takiej jednostki ściennej nie koliduje ani z pracą, ani wypoczynkiem, a nawet snem. Daiseikai 9 posiada także wbudowany tryb cichej pracy, który związany jest z redukcją poziomu hałasu jednostki zewnętrznej. Tę funkcję z kolei docenią szczególnie osoby postronne – sąsiedzi w blokach, domkach jednorodzinnych czy innych obiektach, którzy np. śpią przy otwartych oknach. W ten sposób ustrzeżesz się zarzutów o zakłócanie ciszy, także tej nocnej.

W przypadku urządzeń klimatyzacyjnych wielu klientów zwraca uwagę na efekt „przeciągu” powstającego w wyniku pracy jednostki wewnętrznej. Ten zarzut nie dotyczy Daiseikai 9. Nawiew 3D pozwala na ustawienie przepływu powietrza w kierunku poziomym, pionowym oraz wachlowanie na prawo i lewo. Co więcej, sterowanie poziome odbywa się dwoma niezależnymi napędami, co pozwala na dystrybucję powietrza w dwie strefy.

Jednostka ścienna Daiseikai 9 od Toshiby to także łatwe, intuicyjne sterowanie. Każdy zestaw zawiera bezprzewodowy pilot, którym z łatwością ustala się temperaturę i siłę nawiewu. Co więcej, urządzenie można także programować w skali tygodnia , co pozwala z góry ustalić pracę jednostki w zakresach dostosowanych do potrzeb użytkowników. W efekcie przychodząc do domu nie trzeba będzie szybko wychładzać/nagrzewać pomieszczenia, ponieważ od razu zapewni ono dostosowany do wymagań komfortowy klimat. Ponadto, klimatyzator ścienny Daiseikai 9 może być sterowany za pośrednictwem Wi-Fi z każdego miejsca na ziemi z dostępem do internetu. Teraz bez problemu wyjeżdżając na wakacje będziesz mógł ograniczyć pracę systemu w taki sposób, aby nie zużywał nadmiernie energii elektrycznej podczas Twojej nieobecności. To działa także w drugą stronę – klimatyzator posiada tryb przeciwzamrożeniowy, który pozwala ustawić tak pracę urządzenia, aby utrzymało ono stałą temperaturę 8 C. To zimą zapobiegnie nadmiernemu wychłodzeniu pomieszczenia oraz ewentualnemu zamarznięciu instalacji wodno-kanalizacyjnej.

Źródło: Klimatyzacja Warszawa – Clima Polska

Podobne Artykuły

Comment