Na-Blogu.pl > Dom i ogród > Maszyna szorująco-zbierająca – podstawa sprzątania w szkole

Maszyna szorująco-zbierająca – podstawa sprzątania w szkole

Maszyna szorująco-zbierająca - podstawa sprzatania w szkole

Sprzątanie w szkole – maszyna szorująco-zbierająca zapewnia bezpieczeństwo i higienę

Sprzątanie powierzchni podłogowych w szkole to zadanie szczególnie ważne. Kontakt z alergenami, wirusami i bakteriami może być dla wielu dzieci źródłem groźnych infekcji i reakcji uczuleniowych. Ręczne sprzątanie nie gwarantuje bezpieczeństwa i higieny przebywania dzieci w obiektach zbiorowej edukacji, co więcej czas poświęcony na manualne czyszczenie powierzchni, zwłaszcza zaś podłóg korytarzowych i parkietów w salach gimnastycznych jest nieproporcjonalnie duży w porównaniu z racjonalizacją czynności porządkowych przy użyciu nowych technologii. Maszyna szorująco-zbierająca to podstawa sprzątania w szkole ze względu na oszczędność czasu pracy i środków czystości.

Maszyna szorująco-zbierająca – zalety sprzętu 

Sprzątanie maszynowe zapewnia bezpieczeństwo i higienę pracy operatorowi maszyny szorująco-zbierającej. Kontakt dłoni z powierzchnią czyszczoną jest w tym wypadku wyeliminowany, gdyż sprzęt jednocześnie szoruje, czyści i osusza nawierzchnię  oraz zbiera pyły, zabrudzenia i drobne śmieci. Aplikowanie środków czyszczących następuje tu mechanicznie, więc użycie profesjonalnej chemii ograniczone jest do niezbędnego minimum. Większość czynności czyszczących odbywa się nie poprzez detergent, a mechaniczne ruchy pracującego urządzenia.

Bezpieczeństwo pracy 

Maszyna szorująco-czyszcząca jest obecnie podstawowym sprzętem wyposażenia ekip sprzątających szkoły, przedszkola i inne miejsca edukacji oraz rekreacji dla dzieci i młodzieży. Budowa tego urządzenia gwarantuje bezpieczeństwo jego obsługi oraz nie zagraża nawet najmłodszym dzieciom, które nie są w stanie uruchomić samodzielnie urządzenia.

Inspirowane: Fairplayplus.pl – maszyny czyszczące sprzątające

 

Podobne Artykuły

Comment