Na-Blogu.pl > Dom i ogród > Meble do samodzielnego montażu – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Meble do samodzielnego montażu – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

meble do samodzielnego montazu

Fakt, że meble do samodzielnego montażu dają nam pewność, że:

  • będzie taniej, to oczywiste,
  • wnosząc meble do mieszkania łatwiej jest nie uszkodzić ścian,
  • zdecydowanie wygodniej jest je przetransportować i to bez konieczności dodatkowych opłat,
  • zostaną złożone we właściwy sposób,

nie sprawia jeszcze, że możemy od tak kupić meble i je złożyć. Nowe mieszkanie? Remont starego? A może po prostu zmiana aranżacji? Niezależnie od powodu podczas wyboru nowych mebli do samodzielnego montażu powinniśmy zwrócić uwagę na kilka większych i mniejszych szczegółów, które choć mogą wydawać się oczywiste, to często są pomijane.

Materiał

Dobra jakość, to nie tylko wykonanie czy grubość elementów. O jakości świadczy również materiał, z jakiego zostały wykonane meble do samodzielnego montażu. Idąc dalej, można powiedzieć, że im droższy będzie mebel, tym wyższą jakość będzie posiadać. Mówiąc kolokwialnie: im więcej drewna w drewnie będzie miała deska, tym lepszą jakością się będzie odznaczać.

Wymiary

Przed zakupem mebli do samodzielnego montażu należy upewnić się, że meble, które chcemy kupić będą pasować rozmiarami do miejsca, gdzie chcielibyśmy je postawić. Aby to zrobić należy najpierw spisać odpowiednio zmierzone wymiary w danym pomieszczeniu, a następnie udać się na zakupy, gdzie sprawdzimy rozmiary mebli. Jest to dość istotna kwestia, ponieważ jeśli tego nie zrobimy, to rozpakowując paczkę z meblami do samodzielnego montażu, nie będziemy w stanie stwierdzić czy będą pasować, czy nie. Wtedy okaże się to dopiero, gdy mebel będzie już gotowy.

Zawartość opakowania

Nie zdarza się to często, jednak należy pamiętać, że elementy do montażu pakowane do paczek mogą okazać się niekompletne. Dlatego też warto jest zwrócić uwagę na ich ilość jeszcze przed rozpoczęciem montażu.

Instrukcja

Instrukcja montażu mebli. Jak często jest przez nas pomijana? A co dzieje się później? Zastanawiamy się, gdzie popełniliśmy błąd, i czemu nie jest tak, jak być powinno. Można tego uniknąć otwierając dołączoną do zestawu instrukcję, która krok po kroku przeprowadzi nas przez cały proces montowania mebli.

Odpowiednie narzędzia

Składając meble przeznaczone do samodzielnego montażu należy stosować odpowiednie narzędzia, a nie zamienniki, które też wydają się pasować. Dlaczego? Ponieważ korzystając z niewłaściwych narzędzi możemy niechcący uszkodzić elementy, co wpłynie na ich finalną prezencję.

Po omówieniu sześciu szczegółów, na jakie należy zwrócić uwagę podczas wybierania mebli do samodzielnego montażu, wiemy już co robić i jak robić, a także czego należy unikać. Podsumowując aby być zadowolonym z efektów, trzeba na spokojnie wszystko pomierzyć, sprawdzić jakość i przede wszystkim trzymać się instrukcji oraz stosować odpowiednie narzędzia.

Podobne Artykuły

Comment