Na-Blogu.pl > Dom i ogród > Rolety dzień-noc – dlaczego warto je zamontować?

Rolety dzień-noc – dlaczego warto je zamontować?

rolety dzień-noc

Osłona okien to nie tylko zwiększenie prywatności, realna ochrona przed promieniami słonecznymi, lepszy klimat spędzania czasu w nieruchomości, ale realna szansa na udoskonalenie aranżacji wnętrza. Rolety w systemie dzień-noc to jedna z najmodniejszych propozycji w branży i dlaczego warto akurat na taki model postawić?

Podstawowe zalety rolet dzień i noc dla użytkownika oraz wpływ na aranżację

Rolety dzień-noc zapewniają użytkownikowi większą kontrolę nad wpadaniem słońca do pomieszczenia i najbardziej pasują do kuchni oraz sypialni. Osłony występują w zróżnicowanej, bardzo bogatej kolorystyce. To okazja do przyjemnego rozświetlenia mieszkania. Zwykłe dekoracje na stolarkę okienną nie dają takiej elastyczności dopasowania do aktualnej pogody. Mała drzemka? Nie ma problemu. Wystarczy szybko zaciemnić rolety i zachować przy tym maksymalną prywatność. Rolety dzień-noc doskonale wypadają w sypialniach z oknem wschodnim. Naturalnie rozbudzają domowników, ale też nie wymagają drogiego serwisu ze względu na całkowicie bezinwazyjny montaż. Najpopularniejsza praktyka instalacji wiąże się z zastosowaniem zaczepów lub modnych kaset, do których materiał chowa się w całości i wychodzi zawsze równomiernie. Jakość osłony zależy w dużym stopniu od jakości zastosowanych tkanin, szczególnie przepuszczających światło. Prowadnice zapewniają większy komfort obsługi osłon na stolarce okiennej w porównaniu do przestarzałych, chociaż dalej stosowanych w najprostszych konstrukcjach łańcuszków.

Projektowanie ciekawej aranżacji z udziałem rolet i zachowanie większej prywatności

Ważna funkcja rolety to również różnicowanie poziomu zaciemnienia wnętrza. Roletę dzień-noc wystarczy przesunąć na pewien poziom okna w celu uzyskania ciekawych wyników oświetleniowych. Osłona z powodzeniem zastępuje firanki i dzięki bogatej palecie kolorystycznej pasuje do każdego stylu wykończenia nieruchomości. Rolety dzień-noc udoskonalają wygląd drzwi balkonowych i tarasowych. Zapewniają więcej prywatności w mieszkaniach, domach parterowych. Większość producentów zapewnia dekoracje okienne do samodzielnego montażu, tworzone na wymiar, pod konkretne okno. To ważna zasada, ponieważ idealne dopasowanie do rozmiarów oznacza płynność chodzenia osłony, a tym samym mniej kosztów serwisowych w przyszłości. Rolety dzień-noc pasują do wszystkich rodzajów stolarki okiennej (drewno, aluminium, PCV). Znana praktyka aranżacyjna to łączenie materiału ciemniejszego z jaśniejszym w celu wywołania kontrastu. Rolety dzień i noc łączą się z zasłonami. To praktycznie jedyna roleta, która nie wygląda tandetnie w takiej konfiguracji. Im bardziej zbliżona kolorystycznie zasłona, tym lepiej.

Czy warto?

Rolety dzień-noc to wysokiej jakości dekoracja okienna i maksymalnie elastyczna pod kątem aranżacji, systemu działania, dopasowania materiałów. Warto zwrócić uwagę na rolety dzień-noc do bezinwazyjnego montażu – łatwo dopasować ją do okna, a w razie błędnego wyboru konkretnego modelu, w ciągu kilku chwil można wymienić je na wersję bardziej odpowiadającą do aranżacji wnętrza.

Podobne Artykuły

Comment