Na-Blogu.pl > Budownictwo > Szklana kabina prysznicowa bez brodzika – co należy wiedzieć?

Szklana kabina prysznicowa bez brodzika – co należy wiedzieć?

Szklana kabina prysznicowa bez brodzika – co należy wiedzieć

Nowoczesne aranżacje łazienkowe stawiają na minimalizm i rozsądne zagospodarowanie przestrzeni. Wszystko po to, aby łazienka nie tylko estetycznie wyglądała, ale również dostarczała upragnionego relaksu. Tym, co wyróżnia nowoczesne łazienki, jest przede wszystkim kabina prysznicowa pozbawiona brodzika. Coraz więcej posiadaczy własnych czterech kątów decyduje się na właśnie takie rozwiązanie. Przed zakupem należy jednak szczegółowo przeanalizować własne potrzeby i dostępny metraż po to, aby nie żałować dokonanego wyboru, a sama instalacja okazała się być możliwą do wykonania.

Szklana kabina prysznicowa bez brodzika – rozwiązanie idealne dla małych pomieszczeń

Szklane kabiny prysznicowe są szczególnie zalecane posiadaczom łazienek o niewielkim metrażu. Ponieważ konstrukcję tworzą tu także ściany łazienki, staje się ona optycznie bardziej przestronna i jaśniejsza. Warto przy tym dodać, że pomieszczenie staje się także wyższe dzięki takiemu rozwiązaniu, ponieważ niejako „odzyskuje” się kilka lub kilkanaście cennych centymetrów, zwykle zabieranych przez brodzik.

Rozwiązanie to jest także ukłonem w stronę łazienek wąskich. Szklane ściany charakteryzują się bowiem dużą elastycznością w zakresie nadawania ostatecznego kształtu kabinie prysznicowej. Pomieszczenie staje się (bez tradycyjnej wanny i brodzika) większe i tym samym bardziej wygodne i ustawne.

Wśród dostępnych na rynku kabin tego typu należy wyróżnić:

  • kabiny wolnostojące (dedykowane raczej większym łazienkom),
  • kabiny narożne (idealne dla tzw. „mikrołazienek”),
  • kabiny wnękowe (dla pomieszczeń o nietypowym kształcie, spotykanym szczególnie w starym budownictwie),
  • kabiny przyścienne (uniwersalne).

Mimo iż tego typu kabiny prysznicowe najlepiej prezentować się będą we wnętrzach nowoczesnych i minimalistycznych, to jednak przy odpowiednim doborze dodatków, będą także dobrze komponować się z klasycznie urządzonymi łazienkami.

Szklana kabina prysznicowa bez brodzika – w trosce o dzieci i seniorów

Szklana kabina prysznicowa bez brodzika to najbezpieczniejsze z możliwych rozwiązań dla osób starszych, niepełnosprawnych oraz dzieci. Nie ma tu obawy, że potkną się one o brzeg wanny czy brodzika. Takie rozwiązanie jest też wygodniejsze dla rehabilitantów czy rodziców, którzy nie mają większych trudności z wykąpaniem drugiej osoby. Pod taki prysznic można także bez większego kłopotu wjechać wózkiem inwalidzkim.

Okazuje się więc, że kabina prysznicowa bez brodzika jest nie tylko rozwiązaniem wyjątkowo eleganckim i nowoczesnym, ale i bezpiecznym dla osób z dysfunkcjami ruchu oraz  małych dzieci. W takim wypadku najlepiej jest zamontować drzwi przesuwane zamiast otwieranych. Będzie to zarówno bezpieczniejsze, jak i wygodniejsze w użytkowaniu.

Co należy wiedzieć o montażu kabiny prysznicowej bez brodzika?

Jest to rozwiązanie tylko pozornie tańsze – z uwagi na brak brodzika. Jak się jednak okazuje koszt montażu tego typu kabiny jest droższy, o czym należy wiedzieć przed podjęciem decyzji o jego zakupie.

Na ostateczny koszt wpływ mają:

  • grubość podłogi,
  • konieczność zatrudnienia profesjonalnego montażysty,
  • techniczna wykonalność montażu,
  • konieczność wyprofilowania podłogi ze spadkiem,
  • odpowiednia i wysokiej jakości izolacja przeciwwilgociowa,
  • hydroizolacja.

Kabina prysznicowa bez brodzika to marzenie niejednego posiadacza własnych czterech kątów. Jednak, aby uniknąć kosztownych prac remontowych związanych z instalacją tego typu rozwiązania, warto zaplanować je już na etapie projektowania.

Inspirowane: republikaszkla.pl – drzwi szklane przesuwne Warszawa

Podobne Artykuły

Comment