Na-Blogu.pl > Dom i ogród > Urządzamy pokój dla ucznia – na co zwrócić uwagę?

Urządzamy pokój dla ucznia – na co zwrócić uwagę?

szafka na ksiazki

Gdy dziecko rozpoczyna przygodę z edukacją, w domu powinno mieć wygodne stanowisko pracy. Zostanie przez to zachęcone do nauki. Wystarczy pamiętać o kilku zasadach, aby przygotować idealny pokój dla ucznia.

Pokój dla ucznia warto podzielić na strefy

Kluczowe jest podzielenie pokoju ucznia na strefy. W przestrzeni należy wyznaczyć miejsce do odpoczynku, nauki oraz zabawy. Każde dziecko idące do szkoły ma pewne obowiązki, musi mieć wydzieloną strefę, gdzie nic nie będzie go rozpraszało w odrabianiu lekcji oraz nauce.

Dziecko od razu powinno wiedzieć, że biurko służy przede wszystkim do odrabiania lekcji, doskonalenia konkretnych umiejętności związanych z nauką oraz pasjami.

Jak powinna wyglądać strefa do nauki w pokoju ucznia?

Szczególne znaczenie w pokoju ucznia powinna mieć strefa do nauki. Warto, aby wyróżniała się funkcjonalnością oraz znakomitym oświetleniem. Zadbasz w ten sposób o komfort i zdrowie pociechy. Bardzo duże znaczenie ma wybór odpowiedniego krzesła oraz biurka. Powinno się poświecić dużo czasu na wybór tych dwóch mebli.

Biurko musi być dostosowane do wzrostu dziecka, warto wybrać jednak model, który rośnie wraz z nim. Dzięki temu można będzie ograniczyć koszty związane z przyszłymi inwestycjami. Ciekawym dodatkiem jest na pewno możliwość ustawienia kąta nachylenia blatu. Zwiększa to funkcjonalność mebla, ale także bardzo dobrze wpływa na kręgosłup dziecka. Ważne, aby biuro było wyposażone w praktyczne szuflady oraz półki, w których można przechowywać książki oraz przybory szkolne.

Bardzo ważnym aspektem jest również oświetlenie biurka. Poza główną lampą sufitową warto postawić na dodatkową umieszczoną na blacie biurka. Wybierając model o odpowiednich parametrach zapewnisz dziecku bardzo dobre warunki do nauki, a jego wzrok nie będzie się męczył.

Jakich mebli nie może zabraknąć w pokoju ucznia?

Wszystkie meble w pokoju dziecka powinny być bezpieczne i funkcjonalne. W strefie do zabawy warto umieścić regał, na którym można będzie poukładać ulubione misie, zabawki oraz gry planszowe. Pozwoli to również na utrzymanie porządku w pokoju dziecka.

Ważnym meblem w każdym pokoju, także dziecięcym jest łóżko. Wybierając funkcjonalny i o odpowiednich parametrach model możesz zadbać o zdrowie i umysł swojego dziecka. Jeżeli będzie się wysypiało, nie będzie miało żadnych problemów ze skupianiem się na lekcjach. Dobrze, aby łóżko zostało wzbogacone o praktyczne szuflady, w których uda się poukładać pościel, koce i inne elementy do ścielenia łóżka.

Przy łóżku dziecięcym powinna znaleźć się także szafka nocna z szufladą na bibeloty, na której można ustawić finezyjną lampkę nocną.

W pokoju ucznia trzeba wygospodarować miejsce na książki!

Dziecko, które dużo czyta nie ma żadnych problemów z wypowiadaniem się oraz nauką. Biała półka wisząca na książki, która zawisie nad biurkiem lub w innym wybranym miejscu pokoju powinna zostać zapełniona po brzegi różnymi publikacjami dostosowanymi do wieku dziecka. Proponując różne gatunki książek, rozwijasz dziecko i pogłębiasz jego wiedzę oraz zainteresowania.

Podobne Artykuły

Comment