Na-Blogu.pl > Dom i ogród > Wpływ klimatyzacji na zdrowie

Wpływ klimatyzacji na zdrowie

Wpływ klimatyzacji na zdrowie

Kiedy w domu jest bardzo gorąco, nie ma czym oddychać warto pomyśleć o zakupie klimatyzacji. Często decyzja o posiadaniu klimatyzatora jest odkładana ze względu na panujące mity, które podkreślają szkodliwy wpływ klimatyzacji na zdrowie. Mówi się, że klimatyzacja jest przyczyną takich dolegliwości jak choroby gardła, katar, zapalenie strun głosowych, przeziębienie. Problemem nie jest samo posiadanie klimatyzacji, a raczej niewłaściwe jej użytkowanie.

Przede wszystkim warto pamiętać o odpowiednim ustawieniu klimatyzatora. Częstym problemem jest wychłodzenie pomieszczenia. Jeżeli na zewnątrz temperatura sięga 35 stopni to nie należy od razu nastawiać urządzenia na 18 stopni, ponieważ po wyjściu na zewnątrz łatwo jest o przeziębienie. Optymalnie jest schładzać pomieszczenie o różnicę 6 stopni. Przy takim użytkowaniu nie powinno dochodzić do żadnych problemów ze zdrowiem.

Firmy cały czas wprowadzają nowe modele klimatyzacji, wykorzystują nowe technologie, aby powietrze w domu było jak najzdrowsze, a urządzenie spełniało swoją rolę. Z tego względu najnowocześniejsze urządzenia wyposażone są w filtr plazmowy. System oczyszczania likwiduje z powietrza kurz, roztocza, pyły kwiatów. Co ważniejsze używany może być nawet wtedy, kiedy nie jest włączony system chłodzenia.

Kiedy urządzenie pracuje i chłodzi powietrze następuje tzw. odwilżanie. Dzięki temu w mieszkaniu nie powinien pojawić się grzyb czy pleśń, które mogą być przyczyną wielu chorób. Jak widać, można korzystać z klimatyzatora i jeszcze mieć dodatkowe korzyści zdrowotne.

Najważniejsze jest, aby pamiętać o przeglądzie i czyszczeniu klimatyzatora. Podczas takiego zabiegu należy sprawdzić filtry, szczelność urządzenia i instalacji, sprawdzenie parametrów obiegów chłodniczych i wiele innych. Jeżeli urządzenie działa prawidłowo, a filtry są czyste to klimatyzacja w żaden sposób nie wpłynie szkodliwie na zdrowie.

Podobne Artykuły

Comment