Na-Blogu.pl > Dzieci i ciąża > Jak przygotować wózek dla dziecka?

Jak przygotować wózek dla dziecka?

Jak przygotować wózek dla dziecka

Lato sprzyja rodzinnym spacerom na świeżym powietrzu. Pierwsze spacery z dzieckiem są zawsze dużym wydarzeniem dla świeżo upieczonych rodziców. Przed wybraniem się na przechadzkę z naszym maluchem warto się solidnie przygotować. Wybrać odpowiedni wózek oraz jego wyposażenie, jak również stworzyć listę przydatnych i potrzebnych poza domem rzeczy. Przede wszystkim po to, aby zapewnić dziecku wygodę, a sobie pewność i spokój.

Wózek to podstawa

Obecnie na rynku mamy ogromy wybór wózków dziecięcych. Aż trudno się zdecydować w mnogości kolorów, wzorów  i ulepszeń. Niezależnie od tego, czy wybierzemy wózek wielofunkcyjny, pełniący rolę wózka, fotelika oraz gondoli, czy zdecydujemy się na bardziej tradycyjny model pełniący rolę transportową, pamiętajmy, że wygoda dziecka powinna być priorytetem w tym temacie. Noworodki oraz niemowlaki czują się najlepiej w głębokich, płaskich gondolach, gdzie bez problemu mogą wyprostować nóżki oraz swobodnie się poruszać. Głęboka gondola wózka izoluje również dziecko od nadmiernego działania bodźców zewnętrznych, takich jak: miejski hałas, nadmierne promienie słoneczne czy wiatr. Ważne jest również, aby pierwszy wózek zapewniał możliwość ułożenia dziecka przodem do opiekuna. Maluch czuje się wtedy bezpieczniej i pewniej.

Czym wyściełać wózek?

Pomysłów pod tym tematem może być wiele. Mamy do dyspozycji maty, prześcieradła oraz różnego rodzaju ochraniacze. Warto zainwestować w rozwiązanie uniwersalne, czyli na przykład we wkładkę z poduszką. Dobrej jakości wkładki można znaleźć wśród produktów firmy La Millou. Posiadają one otwory na pasy bezpieczeństwa oraz rzepy utrzymujące poduszkę na miejscu. Podszuka ma za zadanie niwelować wstrząsy oraz powodować prawidłowe ustawienie główki dziecka w czasie spaceru. Pasy mocujące oraz rzepy zapobiegają przesuwaniu się wkładki, podczas gdy dziecko porusza sie w wózku. Tego typu wkładka nie tylko ochroni wózek przed zabrudzeniami, ale również zapewni dziecku wygodę. Marka La Millou jest ceniona przez wiele mam również za design wkładek i kocyków do wózków, które oprócz wygody i funkcjonalności stanowią swego rodzaju ozdobę wózka.

Milutki kocyk

Kolejnym stałym elementem wyposażenia wózka jest oczywiście kocyk. Jego grubość zwykle zależy od pory roku. Ważne żeby był przewiewny i wykonany z wysokiej jakości materiałów. Idealny będzie kocyk La Millou wykonany z mięciutkiej bawełny. Ma uniwersalny rozmiar i może posłużyć zarówno jako wyposażenie naszego wózka, jak i mata do zabawy na świeżym powietrzu czy też w domu. Tutaj również możemy przebierać we wzorach oraz kolorach.

Torba spakowana! 

Wybierając się na spacer, nie zapominajmy o torbie, do której możemy spakować wszystkie potrzebne rzeczy ora drobiazgi „na wszelki wypadek”.  Pieluszki na zmianę, smoczek, mokre chusteczki – to zawsze warto mieć ze sobą.

W tym całym szaleństwie przygotowań do pierwszego spaceru nie zapomnij również o sobie. Twój komfort jest również bardzo istotny. Warto pomyśleć na przykład o wózku, który nie będzie zbyt ciężki, szczególnie w sytuacjach, kiedy będzie go trzeba wnieść po schodach. Jak już wspominaliśmy na początku warto na te wszystkie przygotowania poświęcić czas przed pierwszym wypadem na świeże powietrze z naszym maluchem. Dobrze przygotowany „ekwipunek spacerowy” sprawi, że nic Cię nie zaskoczy, gdy przebywasz z dzieckiem poza domem, a spacery staną się po prostu przyjemnością.

 

Podobne Artykuły

Comment