Na-Blogu.pl > Dzieci i ciąża > Jakie artykuły szkolne kupić pierwszoklasiście?

Jakie artykuły szkolne kupić pierwszoklasiście?

Jakie artykuły szkolne kupić

Wyprawka szkolna pierwszoklasisty zawiera bardzo wiele elementów. Oprócz najoczywistszych z nich jak podręczniki, plecak, piórnik, artykuły papiernicze i plastyczne, nie można zapomnieć także o stroju na WF, worku na strój oraz butach na przebranie. 

Plecak dla pierwszoklasisty 

Zaczynając od kompletowania wyprawki dla pierwszoklasisty, nie sposób nie wspomnieć o plecaku. Okazuje się jednak, że lepszym wyborem będzie tornister. Różni się tym od plecaka, że ma usztywniony tył. Dzięki temu pomaga w zachowaniu prawidłowej postawy ciała. Należy także zadbać o odpowiednio szerokie szelki, które nie będą wywierać zbyt dużego obciążenia na ramiona dziecka. Powinny być także wykonane z miękkiego materiału i posiadać odpowiednią amortyzację. Koniecznie trzeba unikać sytuacji, w które spód plecaka będzie znajdował się niżej niż dolny odcinek pleców dziecka. Może to niebezpiecznie zmienić środek ciężkości ciała pierwszaka, przeciążając jego plecy i narażając na upadek. 

Piórnik i zawartość 

Piórnik warto wybrać w porozumieniu z dzieckiem, aby nawiązywał do jego zainteresowań i nie przynosił mu wstydu przed rówieśnikami. Dobrze, jeżeli posiada wiele przegródek i miejsc na umieszczenie długopisu, gumki, ołówka i innych przyborów. W innym wypadku wewnątrz piórnika zapanuje szybko chaos. Warto zadbać, aby dziecko miało po kilka sztuk długopisów, ołówków i gumek. Dzięki temu w przypadku, gdy jeden egzemplarz zgubi się lub ulegnie zużyciu, możliwa będzie bezproblemowa wymiana. 

Podręczniki i artykuły papiernicze 

Podstawowe artykuły papiernicze to zeszyty w kratkę, w 3 linie i do muzyki z nutami. Należy także sporządzić zapas długopisów (oraz wkładów), ołówków, gumek, temperówek. Przydatny okaże się zestaw składający się z linijki, ekierki i cyrkla. Jeżeli dziecko potrafi korzystać z korektora, także można dokonać jego zakupu. 

Wskazane jest aby podręczniki i zeszyty oprawić w okładki. Dzięki temu wraz z upływem czas ulegną mniejszemu zużyciu. Na okładki można przylepić naklejki, które uzupełnia się nazwą przedmiotu. Należy także pamiętać o zakupie dzienniczka oraz papierowego planu lekcji.  

Artykuły plastyczne 

Artykuły plastyczne przydadzą się nie tylko na lekcji plastyki. Bezwzględnie trzeba pamiętać o bloku rysunkowym (białym i kolorowym) oraz technicznym, kredkach ołówkowych i świecowych, flamastrach, farbach plakatowych i akwarelowych. Konieczny będzie także zakup zestawu pędzli (mniejszych i większych), plasteliny, nożyczek, taśmy klejącej oraz kleju. 

Strój na WF dla pierwszoklasisty

Zajęcia wychowania fizycznego wymagają, aby uczniowie przynosili własne obuwie sportowe. Konieczne jest także posiadanie stroju na przebranie. Zazwyczaj strój składa się ze spodenek i koszulki. W przypadku dziewczynek należy także pomyśleć o zakupie gumek i opasek do włosów. Dzięki temu uczennice będą czuć się bardziej komfortowo podczas zajęć i unikną niepotrzebnych wypadków. 

Często włożenie stroju do plecaka lub tornistra jest niemożliwe, ponieważ nie ma w nim wystarczająco dużo wolnego miejsca. Poza tym należałoby podczas każdej lekcji ponownie wyciągać strój, aby dostać się do podręczników. Dlatego wskazany jest zakup worka na strój. Pomoże on w zaprowadzeniu porządku w plecaku. Zmniejszy także jego wagę, a w konsekwencji odciąży plecy dziecka. 

Pudełko na śniadanie 

Trzeba także zakupić dziecku solidne i pojemne pudełko na drugie śniadanie. Pakowanie kanapek w papier nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. Mogą one ulec zgnieceniu i nie nadawać się do spożycia. Natomiast pudełko na śniadanie chroni przed taką sytuacją. 

Wyprawka szkolna nie należy do najtańszych. Jednak edukacja dziecka jest najważniejsza. Dlatego powinno się zadbać o to, aby dziecko już od pierwszego dnia pobytu w szkole było w pełni gotowe i przygotowane. Pozwoli to na zmniejszenie jego stresu i pozwoli mu skupić się na bardziej przyjemnych aspektach szkolnego życia.

Podobne Artykuły

Comment