Masaż w ciąży jest doskonałą formą poprawy kondycji fizycznej i psychicznej przyszłej mamy oraz jej dziecka. Jest absolutnie bezpieczny, jeżeli wykonuje go profesjonalny fizjoterapeuta.
Dlaczego warto zapisać się na masaż w ciąży?
Masaż dla kobiet w ciąży, czyli masaż prenatalny, powstał z myślą o przyszłych mamach, które chcą zminimalizować dolegliwości wywołane obecnym stanem. A czasem bywają uporczywe. Wykonany przez profesjonalistę masaż w Warszawie na Ursynowie przyniesie prawdziwą ulgę. Ważne, aby został zrealizowany w odpowiedniej pozycji, przy użyciu bezpiecznych kosmetyków oraz technik, które w żadnym stopniu nie zagrożą dziecku.
Forma relaksu, jaką jest masaż, gwarantuje przyjemne doznania. Zabieg przeprowadzony przez profesjonalistę redukuje stres, napięcie mięśniowe, jak i objawy depresji ciążowej. Zmniejszeniu ulegną bóle kręgosłupa, mięśni oraz stawów, znikną także bóle głowy. Masaż poprawi krążenie krwi i limfy oraz wpłynie bardzo pozytywnie na ograniczenie zatrzymywania się wody w organizmie.
Każda przyszła mama, która ma problemy z zasypianiem i jest podenerwowana, powinna zapisać się na masaż. Zapewni sobie dzięki temu bezpieczny i spokojny przebieg ciąży, bez niepotrzebnych dolegliwości.
Pamiętaj, aby decyzję o skorzystaniu z masażu u fizjoterapeuty skonsultować z lekarzem.
Kiedy masaż w ciąży nie jest najlepszym pomysłem?
Stan zdrowia przyszłej mamy determinuje możliwość skorzystania z całej gamy zabiegów SPA dla kobiet w ciąży. Wszystkie decyzje warto konsultować z lekarzem, on najlepiej wie, co pomoże ciężarnej zrelaksować się i wpłynie pozytywnie na prawidłowy przebieg jej ciąży. Jednym masaż może pomóc, innym zaszkodzić, jest to kwestia bardzo indywidualna.
Na masaż nie mogą na pewno zdecydować się panie, u których jest ryzyko wystąpienia przedwczesnego porodu. Zabieg relaksujący może przyspieszyć akcję porodową, a tego właśnie chce się uniknąć. Przeciwwskazaniem jest także ogólne złe samopoczucie, któremu towarzyszą wymioty. Nie wolno na masaż udawać się, gdy masz stany przedrzucawkowe oraz nadciśnienie.
Silne bóle głowy oraz bardzo duże obrzęki także dyskwalifikują kobietę w ciąży z możliwości skorzystania z masażu.
Masaż w pierwszym trymestrze ciąży – czy to dobry pomysł?
Zdania są podzielone na temat masażu w pierwszych trzech miesiącach ciąży, a także w ostatnim miesiącu przed rozwiązaniem. Ostateczną decyzję należy podjąć wraz z lekarzem, zwracając uwagę na stan zdrowia, jak i inne czynniki mogące mieć wpływ na bezpieczeństwo mamy i dziecka.
Masaże i inne zabiegi mają pomóc w zwalczeniu pewnych dolegliwości, nie mogą ich natomiast pogłębiać, dlatego tak ważne jest obserwowanie własnego ciała, regularne wizyty u lekarza i konsultowanie podejmowania najważniejszych decyzji, które mogą mieć wpływ na przebieg porodu, jak i czas jego wystąpienia.
Nie ryzykuj zdrowia własnego, jak i dziecka dla chwili relaksu, jaki może zapewnić masaż w profesjonalnym gabinecie fizjoterapeutycznym.