Na-Blogu.pl > Life Style > Biżuteria do sukni ślubnej – co wybrać na ten szczególny dzień?

Biżuteria do sukni ślubnej – co wybrać na ten szczególny dzień?

Bizuteria do sukni slubnej

W poszukiwaniu idealnej biżuterii ślubnej śmiało można utknąć przy przeglądaniu setek stron internetowych sklepów jubilerskich czy u kolejnego złotnika w galerii handlowej. Na co jednak zwrócić uwagę dobierając biżuterię do sukni, tak, żeby mieć kilka praktycznych punktów odniesienia, które mogą pomóc w skróceniu czasu poszukiwania i podjęciu szybszej decyzji?

Komplety ślubne w jednym stylu?

Pierwsza ważna rzecz: podejmij decyzję czy stawiasz na komplet biżuterii złotej w tym samym stylu czy na osobne elementy pochodzące z różnych typów biżuterii? Jest to o tyle ważne, że komplety łączące np. naszyjnik i kolczyki czy pierścionek i wisiorek od razu pozwalają oszczędzić czas na dopasowywanie tych elementów do siebie. Jeśli suknia ślubna jest pełna, bez koronkowych wcięć i prześwitujących detali to dobrze mogą się do niej sprawdzić komplety z białego złota z dodatkiem kolorystycznych wstawek w postaci rubinów czy szafirów.

Przy sukniach ślubnych lekkich, zwiewnych i z koronkową wstawką interesującą propozycją będą komplety z dodatkiem brylantów, które dodatkowo podkreślą elegancki charakter kreacji.

Biżuteria z białego złota, platyny, czy z kamieniami szlachetnymi?

Kolejna ważna decyzja to materiał biżuterii. Jeżeli masz alergię na srebro czy złoto, to wybór jest prosty: decydujesz się na to, na co nie masz alergii, żeby nie wywoływać na skórze nieładnych wyprysków. Dobrze jest pamiętać o dopasowaniu biżuterii do własnego gustu, a nie tylko sukni ślubnej. Dlaczego? Bo jeśli komplet ze srebra świetnie pasuje do Twojej kreacji, ale Ty zupełnie nie lubisz srebra i nigdy go nie „czułaś”, to zamiast tego postaw na złoto lub biżuterię z białego złota. Będziesz się czuła o wiele lepiej, a wybierając piękny zestaw biżuterii w lubianym materiale również będziesz prezentować się świetnie.

Niektóre panny młode decydują się na biżuterię, której element stanowią kamienie szlachetne i to również jest ciekawy pomysł. Pierścionek z głęboko różowym rubinem, czy głębią szafirowego blasku może kapitalnie podkreślić wygląd kreacji ślubnej.

Zdecydowanie warte przemyślenia!

Tych kilka punktów określonych na samym początku na pewno pomoże Ci w wyborze najlepszej biżuterii do ślubu.

Podobne Artykuły

Comment