Na-Blogu.pl > Dom i ogród > Cztery pory roku w domku na kółkach

Cztery pory roku w domku na kółkach

Domki mobilne, zwane niekiedy domkami typu holenderskiego albo angielskiego, kojarzą się raczej z letnim, wakacyjnym wypoczynkiem niż feriami w górach. Tymczasem domki na kółkach z powodzeniem mogą być użytkowane o każdej porze roku – a to za sprawą przemyślanej konstrukcji i odpowiedniego wyposażenia, dzięki któremu będziesz mógł cieszyć się własną przestrzenią nie tylko latem. 

Wiosna

Wiosna to czas, kiedy wszystko budzi się do życia. Wraz z przyrodą powinna obudzić się również Twoja chęć do spędzenia czasu za miastem, w towarzystwie natury. Oczywiście to również czas, kiedy zawirowania temperatury są w Polsce na porządku dziennym. Dzięki odpowiedniemu ociepleniu ścian i zainstalowanym kaloryferom bezproblemowo przetrwasz chłodniejszą temperaturę – wystarczy, że włączysz ogrzewanie i będziesz mógł spokojnie wypoczywać w swoim domku mobilnym.

Lato

Lato to najlepsza pora na rodzinny (lub samotny) wypoczynek na łonie natury. Domek mobilny świetnie sprawdzi się jako wakacyjne siedlisko dla wszystkich spragnionych odpoczynku za miastem. W ciągu ostanich kilku lat lato w Polsce daje się nam jednak we znaki – temperatura oscylująca wokół 30 stopni to norma. Na szczęście domki na kółkach zbudowane są tak, aby zimą było w nich ciepło, a latem – relatywnie chłodno. Dodatkowo najlepsi producenci domków mobilnych oferują możliwość zainstalowania klimatyzacji w domkach mobilnych na miarę, dzięki czemu z uśmiechem przetrwasz nawet najcięższe upały. Jeśli natomiast jesteś fanem upalnych temperatur, do domku na kółkach możesz dobudować taras – wystarczy ustawić na nim parę leżaków i będziesz mógł stworzyć sobie prywatny, wakacyjny kurort.

Jesień

A co na jesienne chłody? Ściany w domkach typu holenderskiego są odpowiednio ocieplone. Do tego celu stosuje się wełnę mineralną, która ma od 10 do 15 cm grubości. Dodatkowo w nowych domkach na kółkach zakłada się podwójną izolację – jest nią membrana wiatroizolacyjna oraz membrana paroizolacyjna. Takie zabezpieczenia sprawiają, że jesienią, kiedy temperatura zaczyna stopniowo spadać, w Twoim domku mobilnym nadal jest ciepło. Dzięki temu po wyprawach na grzyby i długich spacerach z przyjemnością będziesz mógł wrócić do swojej przytulnej ostoi.

Zima

Przeżycie zimy to prawdziwy test dla domku na kółkach. Jeśli planujesz mieszkać w swoim domku mobilnym również o tej porze roku, zapomnij o używanych domkach holenderskich czy angielskich – są sprowadzane z Zachodu, gdzie warunki atmosferyczne są nieco inne niż te panujące w Polsce. Ich ściany są cieńsze, dlatego też nie będą dobrze radzić sobie w naszym klimacie. Z tego względu warto zainwestować w nowy domek – polscy producenci domków mobilnych mają w swojej ofercie fantastyczne budowle, zróżnicowane pod względem wielkości, wyposażenia czy ceny. Dla wiecznych zmarźluchów, obok obowiązkowych kaloryferów, polecamy również wyposażenie swojego domku w kominek (opcja dostępna przy wyborze domków mobilnych na miarę). Dzięki temu stworzysz przytulną, magiczną wręcz atmosferę w swoim siedlisku.

Jak widać, domki na kółkach to nowoczesne konstrukcje, w których można mieszkać niezależnie od pory roku i panującej na zewnątrz aury. Jest to zatem świetna alternatywa zarówno dla domków letniskowych, jak również przyczep kempingowych. Jeśli do tej pory nie myślałeś o zakupie takiego domku, przejrzyj ofertę polskich producentów domków mobilnych i sprawdź, czy któryś z projektów nie przypadnie Ci do gustu. Warto!

Źródło: Ecomobilehome – producent mobilnych domków holenderskich całorocznych

Podobne Artykuły

Comment