Na-Blogu.pl > Dom i ogród > Ekologiczne akcesoria dla zwierząt – dlaczego warto?

Ekologiczne akcesoria dla zwierząt – dlaczego warto?

ekologiczne miski dla zwierzat

Trend dbania o środowisko zachęca do kupowania zdrowych, ekologicznych produktów. Dotyczy to nie tylko ludzi, ale również zwierząt.

Czy warto kupować ekologiczne akcesoria dla zwierząt?

Odpowiedź na to pytanie brzmi jednoznacznie – warto. Zakup takich przedmiotów ma wiele cech dodatnich. Po pierwsze, wspiera działania ekologiczne. W produkcji akcesoriów ekologicznych wykorzystywane są przede wszystkim tworzywa biopochodne, czyli całkowicie biodegradowalne i niepochodzące z materiałów na bazie paliw kopalnych. Ma to duże znaczenie w procesie składowania odpadów, oraz w ograniczeniu emisji gazów cieplarnianych.

Kolejnym plusem jest fakt, że w dużym stopniu do produkcji takich akcesoriów wykorzystywane są tworzywa pochodzące z recyklingu. Ma to ogromne znaczenie w gospodarowaniu odpadami, bowiem znacznie ogranicza ilość tworzyw sztucznych zalegających na składowiskach. Ponadto akcesoria wykonane z biodegradowalnych lub pochodzących z recyklingu materiałów są bezpieczne dla zwierząt, nie wydzielają toksyn, których kumulacja w organizmie może być zagrożeniem dla zdrowia.

Jakie rodzaje akcesoriów ekologicznych dla zwierząt są dostępne?

Obecnie na rynku wiele firm oferuje ekologiczne wyroby dla zwierząt. Znaną i sprawdzoną jest marka Fiboo, w której ofercie znaleźć można przede wszystkim ekologiczne miski dla zwierząt o różnej pojemności, wykonane z tworzywa pochodzącego z recyklingu butelek PET lub z tworzywa biopochodnego PLA z dodatkiem włókien konopnych. Materiał, z którego są wykonane jest najwyższej jakości, potwierdzony odpowiednimi, obowiązującymi certyfikatami. Oprócz niewątpliwych cech ekologicznych wyróżniają się estetyką i ciekawą kolorystyką.

Oprócz misek marka Fiboo poleca również różnej wielkości maty pod miski i kuwety wykonane z materiałów uzyskanych z recyklingu. Antypoślizgowe maty wykonane są z niezwykłą starannością i dbałością o detale. Kolejnym wysokojakościowym, ekologicznym produktem marki Fiboo są szczotki dla zwierząt wykonane z trwałego, bezpiecznego i wodoodpornego tworzywa, co pozwala na łatwość ich czyszczenia. Szczotki kształtem dopasowane są do dłoni.

Innym innowacyjnym produktem są spowalniacze jedzenia dla psa lub kota, zapobiegające zbyt gwałtownemu spożywaniu posiłków. Wykonane całkowicie z bezpiecznych, ekologicznych, a przy tym elastycznych i miękkich materiałów, zapobiegają możliwości skaleczenia się zwierzęcia. Są równocześnie odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, jak rozciąganie czy rozrywanie.

Decydując się na zakup ekologicznych akcesoriów dla zwierząt, nie tylko dbasz o środowisko, ale również zdrowie swoich zwierząt.

 

Tekst Partnera – Fiboo – ekologiczne akcesoria dla zwierząt

Podobne Artykuły

Comment