Na-Blogu.pl > Life Style > Imprezowy weekend w stolicy – jak go zaplanować?

Imprezowy weekend w stolicy – jak go zaplanować?

Imprezowy weekend w stolicy – jak go zaplanowac

Wieczory panieńskie czy kawalerskie, okrągłe urodziny, awans w pracy – to tylko niektóre z okazji, które wymagają sporej kreatywności w zakresie rodzaju imprezy, jaką chcemy zorganizować. Internet pełen jest różnego rodzaju pomysłów, które często są zbyt oczywiste i standardowe. Niejednokrotnie lepiej samemu przygotować plan, aby wyjątkowo uczcić konkretną okoliczność. Jednym z popularniejszych rozwiązań są wyjazdy typowo imprezowe. Na liście miast najczęściej odwiedzanych z tego powodu są: Kraków, Wrocław i oczywiście Warszawa.

Kilka dni imprezy powinno być dokładnie zaplanowane, aby nie zapomnieć choćby o noclegu, czy atrakcjach. Warto wcześniej sprawdzić, co możemy robić w stolicy, aby weekend był dla wszystkich uczestników niezapomniany.

Imprezy – główny punkt programu

Skoro decydujemy się na rozrywkę w Warszawie, kluczowe będzie ustalenie, jaką formę zabawy chcemy wybrać. Stolica oferuje bardzo dużo klubów, dyskotek, pubów czy tematycznych restauracji. Sprawdzenie propozycji oraz lokalizacji na mapie pomoże uniknąć nieporozumień i komplikacji. Warto pamiętać także o rezerwacjach. Lokale, szczególnie w weekend, są intensywnie oblegane przez gości. Wcześniejsze zamówienie stolika pozwoli na oszczędność czasu i lepsze jego zaplanowanie. Bardzo ważna jest także dobra orientacja w terenie. Nie znając miasta, może się okazać, że zaplanowaliśmy wizytę w kilku miejscach, położonych w oddalonych od siebie dzielnicach. Najlepiej zakładać scenariusz taki, który pozwoli nam na popularny clubbing w lokalach znajdujących się niedaleko od siebie.

Miejsce odpoczynku

Impreza nie może toczyć się nieustannie, dlatego musimy pomyśleć odpowiednio wcześniej o noclegu. Przeznaczając największą część budżetu na wydatki w klubach, powinniśmy poszukać rozwiązania tańszego, a równie dobrego jak hotel, czy wynajęte prywatne mieszkanie. Hostel w centrum Warszawy sprawdzi się idealnie. Dogodna lokalizacja i przystępne ceny sprawiają, że ta opcja będzie doskonałym rozwiązaniem nie tylko ze względu na koszty, ale także logistykę. Mamy zagwarantowane miejsce noclegowe w centrum miasta, z wygodnym dojazdem do wszystkich miejsc, które chcemy odwiedzić.

Śniadanie, obiad i kolacja

To elementy, o których nie możemy zapomnieć, planując nawet najbardziej szalony pobyt w stolicy. Oferuje ona niezliczoną ilość restauracji, kawiarni, barów z kuchnią praktycznie z każdego kraju na świecie. Idealne zaplanowanie podróży to także przemyślenie wyżywienia. Śniadania mogą być okazją do kolejnej atrakcji. Powinniśmy także potraktować lunch czy kolację w kategorii urozmaicenia. Warto próbować nowych potraw, wybierać miejsca niestandardowe, gdzie zjemy świeży posiłek w przystępnej cenie.

Przemieszczanie się po mieście

Na etapie układania konkretnego planu działania, musimy również przemyśleć logistykę. Warszawa jest miastem ogromnym, a poruszanie się między oddalonymi od siebie punktami, może być nie tylko kłopotliwe, ale i kosztowne. Aby sprawnie się przemieszczać, powinniśmy wybrać najdogodniejsze opcje: metro lub inne formy komunikacji miejskiej, albo nieco droższą taksówkę. Bez zaplanowania sposobu dotarcia do konkretnego miejsca będziemy niepotrzebnie tracić czas na odnalezienie właściwej linii tramwajowej czy autobusowej.

Warszawa oferuje bardzo wiele wszystkim, którzy chcą spędzić w mieście kilka dni. Oprócz standardowego zwiedzania, można z powodzeniem korzystać z rozrywkowej natury stolicy. Kluby, puby, dyskoteki kuszą każdego, kto ma ochotę na oderwanie od codzienności. Warto jednak, planując typowo imprezowy wyjazd, przemyśleć wcześniej kilka kwestii. Pozwoli to na oszczędność czasu i pieniędzy.

Inspirowane: patchworkhostel.pl – tani hostel Warszawa

Podobne Artykuły

Comment