Na-Blogu.pl > Life Style > Jak dobrać spinki do mankietów? – poradnik

Jak dobrać spinki do mankietów? – poradnik

Spinki do mankietow

Spinki do mankietów to elegancki dodatek, który uczyni każdą okazję naprawdę wyjątkową. Ten drobny element ozdobny powoduje bowiem, że zwykła biała koszula nabiera zupełnie nowego charakteru. Drobne ozdoby mankietów to także nietuzinkowy pomysł na prezent, który wywoła uśmiech na twarzy każdego obdarowanego.

Kiedy nosić spinki do mankietów?

Nie ma jednej sztywno określonej zasady mówiącej o tym, kiedy powinno się zakładać spinki do mankietów. Warto jednak podkreślić, że mężczyźni przeważnie zakładają spinki, gdy chcą dodać codziennej stylizacji wyjątkowego, odświętnego charakteru. Powszechnie funkcjonują jednak zalecenia stylistów, którzy radzą jak dobrze wyglądać w spinkach do mankietów i uniknąć gaf:

  1. Spinki najlepiej wyglądają z koszulą z mankietem francuskim. Posiada on bowiem specjalny kształt, który umożliwia swobodne wpięcie ozdoby. Ubierając spinkę, pamiętajmy jednak, że powinna ona w niewielkim stopniu wystawać poza obręb rękawa marynarki, najlepiej na ok. 2 cm.
  2. Spinki muszą pasować pod względem kolorystyki bądź deseniu, do pozostałych dodatków, takich jak np. zegarek, klamra paska czy biżuteria.
  3. Spinki wykonane ze srebra i białego złota pasują w dużej mierze do garniturów utrzymanych w zimnych odcieniach, a złote i pozłacane doskonale posłużą do zestawu w cieplejszych tonach.
  4. Wybierając się na przyjęcie z osobą towarzyszącą, zwróćmy uwagę, aby któryś element jej ubioru był dopasowany do naszych spinek. Zapewni to bowiem estetyczny balans.
  5. Istnieją różne wzory oraz kolory wykorzystywane przy produkcji spinek. Warto jednak podkreślić znaczenie „humorystycznych” spinek, które często przybierają kształty butelki z coca-colą, akcesoriów piłkarskich lub zwierząt. Dekoracje tego typu można nosić do codziennych stylizacji, a ich żartobliwy charakter spowoduje, że będziemy wyglądać na mniej zdystansowanych. Pamiętajmy jednak, aby zakładać je na mniej formalne wydarzenia.

Pozłacane spinki do mankietów – świetny pomysł na prezent!

Spinki do mankietów to także świetny pomysł na prezent. Zestaw zawierający te charakterystyczne ozdoby będzie idealnym podarunkiem dla osób w każdym wieku. Na rynku dostępne są pozłacane spinki, które są najtańszą opcją cenową, uniwersalne srebrne spinki do mankietów oraz najdroższe propozycje, czyli spinki wykonane z białego złota z dodatkiem diamentów. Ten element biżuteryjny jest niebagatelnym pomysłem na prezent, gdyż zadowoli każdego pana, niezależnie od okazji.

Spinki do mankietów z białego złota

Jubilerzy są zgodni, że najsolidniejszym materiałem, z którego produkuje się spinki do mankietów, jest białe złoto. Jego największa zaleta to nietuzinkowy wygląd, trwałość i odporność na zarysowanie oraz uszkodzenia mechaniczne. Jednakże białe złoto nie należy do najtańszych surowców, więc jeśli z różnych powodów ogranicza nas budżet, warto zdecydować się na tańszą i równie estetyczną opcją będzie srebro lub złoto. Znajdziemy je w każdym salonie jubilerskim oraz w sklepach online. Jeśli chcemy zakupić je na prezent, zadbajmy dodatkowo o okolicznościowe opakowanie.

Pamiętajmy o dopasowaniu motywu spinek do charakteru uroczystości. Warto też podkreślić, że spinkami do mankietów możemy zbudować całą elegancką stylizację, ale także zburzyć swój dobry wizerunek. Z tego powodu zawsze starajmy się wyglądać zgodnie z dress codem i odpowiednio do danej okazji.

źródło: kohha.com – biżuteria autorska

Podobne Artykuły

Comment