Na-Blogu.pl > Life Style > Kobieta 40+ na rynku pracy – jak znaleźć motywację do zmian?

Kobieta 40+ na rynku pracy – jak znaleźć motywację do zmian?

konsulting karier dla kobiet 40+

Rynek pracy jest bardzo dynamiczny. Ostatnie wydarzenia związane z pandemią koronawirusa, a do tego działania wojenne na Ukrainie doprowadziły do sporych zmian. Mnóstwo firm zawiesiło swoją działalność, wiele musiało się przebranżowić, a niestety niektóre nie poradziły sobie z inflacją i całkowicie zniknęły z mapy. Dla osób poszukujących pracy również nie był to łatwy moment.

Kobiety i ich problemy na rynku pracy

Sytuacja, o której wspomniano we wprowadzeniu, dotyczy niemal każdego pracownika. Bez znaczenia jest tutaj wiek, a także płeć. Nie jest jednak tajemnicą, że to właśnie kobiety mają większe trudności, aby znaleźć pracę. Po pierwsze u kobiet bierze się pod uwagę to, że w większości chcą zostać, czy też już są matkami. Wiąże się to z nieobecnością w pracy, zwolnieniami lekarskimi, czy też gorszą dyspozycją.

Kobiety, które zrobiły sobie dłuższą przerwę w pracy z uwagi na wychowywanie dziecka i poświęcenie się rodzinie, mają jeszcze trudniej. Nie oznacza to jednak, że nie są to przeszkody nie do przejścia. W każdym wieku można się przebranżowić, znaleźć pracę marzeń, rozwijać i realizować kolejne cele. Najważniejsza jest wiara w siebie i odpowiednie pokierowanie swoją karierą.

Usługa pomocna dla osób poszukujących pracy

Na całe szczęście w dzisiejszych czasach nikt nie pozostaje ze swoimi problemami sam. Można liczyć na innych i profesjonalne usługi. Świetnym przykładem jest konsulting karier dla kobiet 40+Jest to wspaniała inicjatywa, która pomaga kobietom po czterdziestce nabyć nowe umiejętności, znaleźć ścieżkę kariery, przebranżowić się i w końcu znaleźć pracę marzeń.

Sporo pań zaczyna całkowicie od początku. Żaden wiek nie jest problemem, aby coś zmienić. Lepiej zrobić to późno, niż później żałować, że się nie spróbowało. Mnóstwo kobiet po konsultingu nabiera wiatru w skrzydła i zaczyna całkowicie inaczej patrzeć na swoje życie. Są zmotywowane, wiedzą czego chcą i co najważniejsze chcą zacząć działać tu i teraz.

Najczęściej są to kobiety z pewnym bagażem doświadczeń. W związku z tym lepiej odnajdują się w rzeczywistości i są bardziej czujne. Jest to dodatkowy atut nie tylko na rynku pracy, ale także w życiu codziennym.

Podsumowując, nigdy nie jest za późno, aby zmienić nie tylko pracę, ale także swoje życie. Sporo kobiet, a także mężczyzn zajmuje się czymś jedynie zarobkowo, ale jednocześnie stoi w miejscu i się nie rozwija. Takie podejście nie sprawi, że dana osoba jest szczęśliwa. Połączenie pasji i pracy jest możliwe. Konsulting karier dla kobiet 40+ jest na to najlepszym przykładem.

Podobne Artykuły

Comment