Na-Blogu.pl > Life Style > Moje dziecko chce się nauczyć strzelania – czy warto na to pozwolić?

Moje dziecko chce się nauczyć strzelania – czy warto na to pozwolić?

nauka strzelania w Warszawie

Dziecko na strzelnicy z pistoletem, a nawet karabinem samopowtarzalnym to nietypowy, a jednak coraz popularniejszy widok przy udziale świadomych rodziców. Jeżeli Twoje dziecko wykazuje talent do strzelania, posiada duże zasoby koncentracji, samodyscyplinę, nauka strzelania w Warszawie to bardzo dobre rozwiązanie. Czy warto na coś takiego pozwolić?

Młodzież na strzelnicy to bardzo dobry pomysł

Tak naprawdę uczestnictwo dziecka na strzelnicy reguluje regulamin konkretnej placówki, ale co do zasady nie ma wielkich ograniczeń wiekowych. Młodzież startuje ze strzelectwem sportowym mniej więcej od 13 roku życia, a czasami jeszcze wcześniej, ale wyłącznie pod stałą opieką osoby dorosłej. Strzelnice organizują dzieciom strzelanie do ruchomych celów, do balonów i uwzględniają wiele dodatkowych rozrywek, cały kącik zabaw. Większość strzelnic otwiera się na rodziny w weekendy, żeby nie ograniczać wyzwań sportowych profesjonalnym zawodnikom, hobbystom. To odpowiedni podział umożliwiający zapoznanie się z atmosferą klubu. Strzelectwo sportowe wyrabia u dzieci kontrolę emocjonalną, większą odpowiedzialność za siebie oraz najbliższych ze względu na specyfikę obsługi broni. Ten nawyk nie przepada, nawet w codziennych aktywnościach szkolnych, towarzyskich. Tak intensywne hobby od najmłodszych lat buduje pewność siebie, a to cecha przekładająca się na długoterminowe sukcesy.

Niższy poziom agresji u dzieci zaangażowanych w strzelanie

Instruktorzy na strzelnicach charakteryzują się często dużym doświadczeniem w prowadzeniu grup młodzieżowych, nawet młodocianych zawodników, ponieważ strzelectwo sportowe to od lat dyscyplina olimpijska, można powiedzieć prestiżowa. W USA strzelanie rodzinne to bardzo popularna praktyka, niestety nie do końca rozumiana i doceniana w Polsce. Obsługa broni przechodzi najczęściej z pokolenia na pokolenie. Poza tym zawodnicy rozpoczynający kariery sportowe w młodym wieku, nawet mocno amatorsko osiągają znacznie lepsze wyniki. To prosta konsekwencja opanowania techniki. Strzelnica dodatkowo wycisza, a zatem pozwala na opanowanie problemów z agresją, niektórych problemów rozwojowych.

Ostra amunicja – wykluczone

Dzieciom nie powierza się po prostu ostrej amunicji. Najmłodsi posługują się wszystkimi elementami ochronnymi w wydzielonej strefie pod czujnym okiem profesjonalistów. W takich warunkach trudno o wystąpienie kryzysowej sytuacji.

Czy wyślesz dziecko na strzelnicę, a może zorganizujesz rodzinny weekend?

Dziecko na strzelnicy to dziecko, które posiada „coś na własność” i może pochwalić się hobby przed rówieśnikami, a zatem zyskuje automatycznie lepszą pozycję w grupie. To ważne na etapie kształtowania charakteru. Strzelnica to miejsce nie tylko dla chłopców, ale również dziewczynek, które też sprawdzają się w takim rodzaju współzawodnictwa i osiągają doskonałe wyniki. To zatem sport uniwersalny, docelowo na całe życie. Przemyśl naukę strzelania w Warszawie albo po prostu weekend na strzelnicy, bo to dobra zabawa dla dziecka i dorosłego.

Podobne Artykuły

Comment