Na-Blogu.pl > Life Style > Najpopularniejsze śniadania z różnych stron świata

Najpopularniejsze śniadania z różnych stron świata

śniadania w zakopanem

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dostarcza energii niezbędnej do nauki i pracy. Warto więc zadbać, aby było ono pełnowartościowe, bogate w witaminy i minerały, a dodatkowo zadowalało nasze kubki smakowe. Niestety wiele osób pomija ten posiłek, ze względu na brak chęci czy trudności w przygotowaniu odpowiedniego pożywienia podczas wakacyjnego urlopu. Nie warto rezygnować z tak ważnego posiłku, a zamiast przygotowywać go samodzielnie, wybrać wygodną opcję konsumpcji na mieście. W odróżnieniu od domowych śniadań, wybierając jedną z restauracji w Zakopanem, mamy możliwość zasmakowania w posiłkach z różnych stron świata.

Tradycyjne polskie śniadanie

Wiele osób w Polsce na śniadanie je kanapki. Mimo iż poszczególne dodatki znajdujące się na kanapce zmieniają się, po pewnym czasie posiłek ten, najzwyczajniej nudzi się. Wybierając się na wędrówkę po górskich szlakach, warto zadbać, by śniadanie było bardziej pożywne niż zazwyczaj, a jednocześnie nie obciążało żołądka. Restauracja Góralski Browar w Zakopanem oferuje tradycyjne polskie śniadania w kilku odsłonach. Zjemy tu między innymi pożywną jajecznicę z dodatkami, jednak na szczególną uwagę zasługuje regionalne śniadanie z Zakopanego. Góralskie śniadanie to połączenie najlepszych składników. Na talerzu znajdziemy sadzone jajka, pochodzące od kur z wolnego wybiegu, kiełbaski, boczek, góralskie sery, takie jak bundz, bryndza czy oscypek a do tego smaczne pieczywo. Po takim śniadaniu z pewnością nikt nie wyjdzie głodny. Dostarczy ono siły i energii na zwiedzanie Podhala, a także górskie wycieczki.

Propozycje z całego świata

Restauracja Góralski Browar w Zakopanem oferuje nie tylko polskie śniadania, ale pozwala skosztować selekcji przysmaków z całego świata. Kulinarna podróż do serca Paryża z Zakopanego jeszcze nigdy nie było tak proste. Smakowite croissanty w nieco innym wydaniu niż zazwyczaj, czyli w wersji wytrawnej skuszą każdego. Do wyboru mamy opcję z jajkiem i bekonem, a także z serkiem i łososiem. Jeśli podróż do Paryża to za mało, w Góralskim Browarze możliwa jest także wyprawa za ocean. Tutaj, w zależności od preferencji wybierać możemy między śniadaniami na słodko oraz na słono. Pancakes z owocami z pewnością ucieszą małych łasuchów, a burger śniadaniowy z jajkiem sadzonym to prawdziwa bomba energetyczna. Oprócz solidnej porcji wołowiny i jajka, w burgerze nie zabrakło także warzyw, a dla tych, dla których sam burger to za mało, w zestawie dostępne są także przepyszne, chrupiące frytki. Brzmi kusząco? Góralski Browar oferuje najlepsze śniadania w Zakopanem, a godziny ich serwowania pozwolą na spożycie zdrowego i pożywnego posiłku nawet największym śpiochom.

Podobne Artykuły

Comment