Na-Blogu.pl > Life Style > Snowboard – czy to sport tylko dla młodzieży?

Snowboard – czy to sport tylko dla młodzieży?

snowboard

Snowboard jest stosunkowo młodą dyscypliną sportową, jednak zdobywającą coraz większą ilość zwolenników. Jest to sport dający dużą dawkę adrenaliny i czystego szaleństwa. Jeśli raz zazna się radości z jazdy na desce, z pewnością będzie się chciało to powtórzyć. Wiele osób uważa, iż snowboard nie jest tylko i wyłącznie sportem, ale stylem życia. Daje nam mnóstwo niesamowitych emocji, prędkości. Dzięki niemu możemy podziwiać cudowne górskie widoki. Oprócz tego posiada wiele innych zalet, ważne jest to, iż jest to sport dla każdego, niezależnie od wieku.

Snowboard – zdecydowanie sport dla każdego

Rozpocząć swoją przygodę z jazdą na desce, można w dowolnym wieku. Jazdy uczą się już maluchy w wieku 4 czy 5 lat, czy dorosłe osoby, nawet  osoby w zaawansowanym wieku. Na naukę nigdy nie jest za późno. W szkołach snowboardowych uczą się także 50-60-70 latki. Zaczynając naukę, najlepiej jest skorzystać z pomocy doświadczonego instruktora. Niektórzy uważają, iż jest to sport łatwiejszy do opanowania niż jazda na nartach, jednak pomoc specjalisty jest bardzo nieoceniona, zwłaszcza jeśli dopiero rozpoczęliśmy swoją naukę. Bardzo ważne jest to, aby nie nabyć złych nawyków, których trudno jest z czasem się pozbyć. Nie bez znaczenia jest także sprzęt. Odpowiednią deskę snowboardową pomoże pomogą nam dobrać doświadczeni pracownicy obsługi, na przykład w sklepie SnowSport.pl, a także dowiemy się w jaki sposób dobrać wiązania snowboardowe. Przed jazdą warto przeprowadzić rozgrzewkę, aby zmniejszyć ryzyko ewentualnych kontuzji. W niektórych środkach szkoleniowych w naszym kraju znajdują się specjalne symulatory jazdy na desce, dzięki którym możemy zobaczyć jak wygląda jazda na desce i zdecydować czy jest to sport dla nas i chcemy wybrać się na prawdziwy stok, czy może wykracza to poza nasze siły.

Zalety zdrowotne snowboardu

Jazda na snowboardzie – jak każda aktywność ruchowa i wysiłek fizyczny – poprawia krążenie i zwiększa wydolność organizmu. Wpływa na wytrzymałość, odpowiada za wzmocnienie układu krążeniowego. Dzięki temu sportu możemy poprawić kondycję i wymodelować naszą sylwetkę. Jazda na desce snowboardowej uaktywnia pracę różnych mięśni, dzięki temu w trakcie jazdy możemy spalić wiele kalorii. W czasie jazdy dorosła osoba spala nawet od 250 do 630 kalorii w trakcie zaledwie godziny aktywności. Oprócz zalet zdrowotnych warto pamiętać, iż uprawianie tego sportu daje wiele radości.

Style jazdy na snowboardzie:

    • Freeride, czyli swobodna jazda nie po wyznaczonych trasach
    • Freestyle, czyli wykonywanie ewolucji i trików przy pomocy ramp, boksów czy skoczni
    • Styl alpejski, czyli jak najlepsza kontrola deski w trakcie jazdy po wybranym stoku
    • Snowcross, czyli jazda na torze z przeszkodami

Warto podkreślać to, iż przy tym sporcie nie istnieją żadne ograniczenia wiekowe. Snowboard w mniejszym stopniu obciąża stawy niż w przypadku narciarstwa. Jednak przy tym rodzaju sportu istnieje spore ryzyko upadków, obciążone są także nadgarstki. Każda odważna osoba i czująca się na siłach, może spróbować przygody z tą formą aktywności fizycznej.

Snowboard nie jest dyscypliną zarezerwowaną jedynie dla młodych osób. To sport niezwykle dynamiczny, przeznaczony dla wszystkich odważnych ludzi, w każdym wieku.

Tags:

Podobne Artykuły

Comment