Na-Blogu.pl > Life Style > Travel English, czyli dlaczego warto podszkolić swój angielski przed podróżą za granicę?

Travel English, czyli dlaczego warto podszkolić swój angielski przed podróżą za granicę?

Travel English, czyli dlaczego warto podszkolić swój angielski przed podróżą za granicę

Przez lata szkolnej edukacji towarzyszy nam nauka języka angielskiego. Współcześnie jest to, obok chińskiego, najpopularniejszy język na świecie. Nauka języków w szkołach nie jest zbyt efektywna. Jakie błędy edukacyjne spotykamy w szkole i dlaczego warto podszkolić język angielski przed podróżą za granicę?

Niski poziom znajomości języka angielskiego wśród uczniów kończących obowiązkową edukację wynika z tego, że w szkołach źle uczy języków. Język angielski, czy inne języki obce w szkołach uczone są w ten sam sposób, co takie przedmioty jak biologia czy historia. Materiał w większości wymaga pamięciowego przyswojenia i tak na lekcjach z języka angielskiego, słówka oraz zasady gramatyki nie są dostatecznie nauczane w oparciu o przykłady ich użycia w codziennych sytuacjach. Rolą ucznia jest nauczenie się na pamięć.

Budowa zdań i konwersacje oraz poprawne posługiwanie się zasadami gramatycznymi stoi na drugim miejscu, bo najczęściej nie ma na to czasu. To , co powinno być najważniejsze jest zaniedbywane i sprawia problemy uczniom, co skutkuje brakiem umiejętności porozumienia się w najprostszych sytuacjach.

Także system oceniania jest nieco wadliwy. Nauki języków często uczymy się na błędach. Nie chodzi o to, by nie zrobić błędu w wypowiedzi, a o to by się zrozumieć z rozmówcą.

Często zdarza się, że uczniowie w obawie przed popełnieniem błędu nie są w stanie się odezwać. Strach przed oceną sprawia, że tracą pewność siebie i zapał do nauki.

Należy pamiętać, że idealna gramatyka i perfekcja językowa nie jest niezbędna w momencie, kiedy zamawiamy w restauracji lunch, czy odprawiamy na lotnisku bagaż. Wybierając się za granicę okazuje się, że zasób słownictwa i rozumienie ze słuchu staje się nie lada wyzwaniem.

Oprócz złego nastawienia uczniów, pojawia się także problem z kadrą nauczycielską. Państwowe placówki oferują niskie wynagrodzenie oraz nie dbają o doszkalanie lektorów, więc najlepsi  nauczyciele i profesjonalni Native Spikerzy wolą pracować w prywatnych szkołach, które oferują wyższy poziom nauki i atrakcyjniejsze warunki pracy, a także realnie dostosowany program nauki.

Travel English

Prywatne szkoły oferują idealne rozwiązanie w postaci specjalistycznych kursów, rozwijających praktyczne umiejętności komunikowania się w języku angielskim. Nastawienie takich kursów jest zupełnie odmienne od żmudnej edukacji szkolnej. Kurs Travel English to świetne rozwiązanie niezależnie od tego, czy dopiero zaczynamy przygodę z językiem obcym, czy też chcemy uporządkować wiedzę i wzmocnić komunikatywność, aby bez strachu budować proste zdania i z większą pewnością siebie je wypowiadać, a także lepiej rozumieć obcokrajowców. Taka nauka jest bardzo efektywna. Zatrudniani są specjaliści wyróżniający się dużą skutecznością nauczania. Naukę ułatwia tworzenie niewielkich grup kursantów. Mała ilość osób pozwala na lepszą współpracę z nauczycielem. Jest on w stanie poświęcić wystarczająco dużo czasu każdemu z uczniów, poprawiając błędy językowe na bieżąco.

Kursy przygotowujące do podróży bardzo motywują. Ucząc się samemu w warunkach domowych, często brakuje silnej woli i konsekwencji, a przede wszystkim nie mamy dostępu do skutecznych metod. Na kursie w szkole językowej, w krótkim czasie mamy szansę przyswoić same najpotrzebniejsze zwroty i zagadnienia niezbędne w czasie zagranicznych podróży.

Kiedy przydaje się Travel English?

O kursie Travel English warto pomyśleć, gdy planujemy urlop za granicą. Znajomość języka angielskiego będzie przydatna zwłaszcza gdy planujemy indywidualny wyjazd, ale także, gdy na wakacje wyjeżdżamy z biurem podróży. Kurs Travel English pozwoli czuć się niezależnie. Dzięki niemu możemy czuć się pewni, na przykład na lotnisku, w hotelu, w restauracji, czy u lekarza. Nie wszędzie mamy do dyspozycji rezydenta biura podróży. Znajomość języka będzie nieoceniona w sytuacjach problemowych, na przykład, kiedy zaginie nasz bagaż. Nie tylko zagraniczny urlop jest dobrą okazją do odbycia kursu Travel English. Wakacyjny czas to okres, kiedy chętnie wyjeżdżamy do pracy za granicą. W każdej zagranicznej podróży język angielski to konieczność.

Inspirowane: archibald.pl – angielski Warszawa

Podobne Artykuły

Comment