Na-Blogu.pl > Motoryzacja > Neo Sports Café – dlaczego warto postawić właśnie na ten model?

Neo Sports Café – dlaczego warto postawić właśnie na ten model?

Neo Sports Cafe

Wielkimi krokami nadchodzi sezon motocyklowy. Jeśli przymierzasz się do zakupu motocykla, proponujemy model uniwersalny – Hondę Neo Sports Café!

Jaki motocykl wybrać?

Dobrym pomysłem będzie wybór naked bike czyli motocykla pozbawionego owiewek, z silnikiem na wierzchu oraz brakiem szyby. Naked bike często nawiązuje swoim wyglądem do klasyków,. Motocykle tego typu mogą się cechować nowoczesnym i agresywnym wyglądem, który przykuwa uwagę.

Pośród wielu producentów motocykli, szeroką ofertę naked bike’ów można znaleźć w salonie Hondy, gdzie dostępne są modele Neo Sports Café. Na całą rodzinę składają się cztery motocykle, różniące się głównie pojemnością silnika. Każdy jednak cechuje się połączeniem klasycznych linii z nowoczesną technologią, przez co motocykle Honda z serii Neo Sports Café na pewno wyróżniają się na tle konkurencji.

Motocykle Honda z rodziny Neo Sports Café

Najmniejszy motocykl Honda z grupy Neo Sports Café jest napędzany silnikiem o pojemności 125 cm3. Model CB125R rzuca się w oczy mimo minimalizmu w wykończeniu. Motocykl jest krótki i ma agresywną sylwetkę. Jednocylindrowy silnik jest pokryty czarnym lakierem kontrastującym z chromowanym wykończeniem. Osłonę chłodnicy wykonano ze szczotkowego aluminium, co dodaje maszynie charakteru. Za sprawą mocowanego radialnie hamulca z falistą, pływającą tarczą i czterotłoczkowym zaciskiem hamowanie jest bezpieczne. Motocykl Honda CB125R łączy w sobie zwinność i świetne właściwości jezdne, dzięki czemu jest polecany w szczególności nowym kierowcom, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z motocyklami.

Dla młodych motocyklistów poszukujących większego modelu, salon Hondy będzie miał do zaoferowania model CB300R. Silnik o pojemności 286 cm3 generuje moc przeszło 34 KM przy 8500 obr./min oraz moment obrotowy na poziomie 27,9 Nm przy 7500 obr./min, co pozwala na dynamiczną jazdę w mieście, ale jest też wystarczający do jazdy na otwartej drodze. Motocykl Honda CB300R jest w takich warunkach w stanie pokonać dystans 200 metrów w zaledwie 9,2 sekundy. Także w tym modelu Honda zdecydowała się na minimalistyczny, aczkolwiek agresywny i wyróżniający się design.

Doświadczeni motocykliści z pewnością docenią model CB650R. W motocyklu Honda proponuje silnik o pojemności 650 cm3, który przy 12000 obr/min, może wygenerować maksymalną moc 94 KM, a maksymalny moment obrotowy 64 Nm występuje w tym modelu przy 8500. obr/min. Honda CB650R jest motocyklem wyważonym. Tak jak pozostałe motocykle Hondy z rodziny Neo Sports Café, CB650R odznacza się minimalistycznym wyglądem.

Najważniejszym modelem naked bike’ów z tej rodziny jest CB1000R. Sercem motocykla jest chłodzony cieczą, czterocylindrowy silnik o mocy 998 cm3, mogący osiągnąć moc ponad 145 KM przy 10 500 obr./min. Maksymalny moment obrotowy 104 Nm, motocykl Honda CB1000R osiąga przy 8250 obr./min. Model cechuje się surowym wyglądem o agresywnym charakterze. W motocyklu zastosowano montowane radialnie, podwójne tracze hamulcowe z czterema zaciskami. System ABS zapewnia bezpieczne hamowanie w każdych warunkach.

Motocykle Honda z rodziny Neo Sports Café są uniwersalnymi pojazdami, nadającymi się zarówno do miasta, jak i do jazdy po otwartych drogach. Dostępne silniki o pojemności od 125 cm3 do 1000 cm3 sprawiają, że na zakup motocykla Neo Sports Café w salonie Hondy, mogą sobie pozwolić zarówno doświadczeni motocykliści, jak i ci początkujący. Każdy jednak będzie miał taką samą frajdę z jazdy.

Podobne Artykuły

Comment