Na-Blogu.pl > Biznes > Precyzyjne planowanie zleceń, dzięki systemom telematycznym.

Precyzyjne planowanie zleceń, dzięki systemom telematycznym.

telematics

Kluczem do sukcesu w branży kurierskiej jest niezawodność. Dostarczanie towaru na czas w nienaruszonym stanie, sprawia że nasza firma rośnie w siłę, pojawia się coraz więcej zleceń, rozbudowujemy flotę samochodów i zatrudniamy nowych kierowców. Wraz z rozwojem firmy jednak zarządzanie jej flotą staje się coraz trudniejsze. Zapewnienie wysokiego poziomu obsługi klientów wymaga pełnej kontroli nad wszystkimi samochodami floty firmowej oraz dokładnego zaplanowania harmonogramu dostaw. W procesie tym, managerom floty pomagają nowoczesne systemy telematyczne, pozwalające na kontrolę położenia każdego z aut służbowych, bezpośredni kontakt z kierowcami oraz weryfikację aktualnego stanu realizacji przydzielonych zleceń.

Monitoring pojazdów w czasie rzeczywistym.

Platforma WEBFLEET firmy TomTom Telematics to system GPS umożliwiający monitorowanie pracy kurierów oraz dynamiczne przydzielanie im kolejnych zadań, w czasie rzeczywistym. Korzystając z platformy WEBFLEET manager floty będzie mógł z łatwością, precyzyjne zaplanować harmonogram zleceń dla kurierów. Przyjmując zgłoszenie dotyczące odbioru paczki z konkretnego miejsca, manager umieszcza je na mapie tworząc tym samym zlecenie, a następnie wybiera znajdującego się najbliżej kierowcę lub kuriera bez przydzielonych zleceń. Takie rozwiązanie pozwala zwiększyć efektywność wykorzystania floty – skrócić czas realizacji zleceń i zminimalizować wydatki przeznaczone na paliwo. Dodatkowo umieszczenie na mapie punktu odbioru i ostawy przesyłki, minimalizuje ryzyko zabłądzenia przez kuriera. Moduł kierowcy, wskaże kurierowi dokładne położenie miejsca destynacji na mapie oraz pokieruje go w nie najlepszą trasą, pozwalając skrócić czas dostawy i ominąć zakorkowane ulice.

Śledzenie postępu realizacji dostaw.

Kurier realizując kolejne etapy zlecenia, zmienia ich status. Informacja ta zostaje przesłana do systemu. Dostępna jest ona równocześnie dla managera floty, jak i klientów, zarówno nadawcy przesyłki, jak i jej odbiorcy. Wiedza na temat aktualnej lokalizacji przesyłki i statusu realizacji dostawy, pozwala na precyzyjne oszacowanie czasu dojazdu do klienta.

Monitorowanie stylu jazdy kierowców.

Korzystając z systemy monitoringu pojazdów, manager dostaje nie tylko dostęp do informacji o aktualnym położeniu konkretnych kierowców, lecz równocześnie może sprawdzać przejechane przez nich trasy oraz podstawowe parametry ich samochodów. Te dane zestawione w czytelne raporty mogą być wykorzystane jako świetne źródło informacji na temat stylu jazdy poszczególnych kierowców. Taka wiedza pozwoli na wytypowanie kierowców, których styl jazdy generuje najwyższe koszty w firmie. Kierowcy Ci mogą zostać skierowani na odpowiednie szkolenia z eco-jazdy, dzięki czemu w przyszłości nie będą powielać błędów w prowadzeniu pojazdów. Inwestycja w systemy monitoringu pojazdów pozwala na ograniczenie kosztów eksploatacji floty oraz optymalizację jej działania, co wpływa pozytywnie na rozwój całej firmy.

Źródło: https://www.webfleet.com/pl_pl/webfleet/

Podobne Artykuły

Comment