Dbanie o środowisko naturalne to nie chwilowa moda a etyczny obowiązek społeczeństwa. Zaniechanie nawet jednostkowych działań, mających na celu ochronę środowiska naturalnego prowadzi nieuchronnie do krytycznego poziomu zanieczyszczenia gleby, wody i powietrza. Konsekwencją skażonego otoczenia są poważne choroby ludzi i zwierząt. Dlatego tak istotne są codzienne działania proekologiczne. Ogrzewanie budynków to niezwykle energochłonny proces. Dotychczas do wytwarzania ciepła zużywane było drewno, węgiel oraz olej opałowy. Nadeszła nowa era ekologicznego źródła energii- propanu! Przeczytaj i działaj.

Czym jest propan?

 

 

Propan jest naturalnym źródłem energii, które w 60 % powstaje przy wydobywaniu gazu ziemnego, a w 40% z procesu rafinowania ropy naftowej. To genialny produkt uboczny, który jest wysoce ekologiczny, ze względu na niższą emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Wysoka, niemal pięciokrotnie większa wydajność tego rodzaju paliwa w stosunku do jego tradycyjnych odpowiedników, przyczynia się do zapotrzebowania na mniejsze ilości gazu propan, a co za tym idzie na oszczędności.

Korzyści ze zmiany źródła energii na gaz propan

 

 

Najłatwiej jest zaczynać od początku. Budując nowy dom, podejmujemy decyzję o sposobie, w jaki będziemy go ogrzewać. Nie oznacza to jednak, że przy już istniejących budynkach jest to niemożliwe. Zasady instalacji zbiornika na gaz płynny są regulowane przez Prawo budowlane oraz przepisy przeciwpożarowe. Nie powinny one jednak zrażać do działania. W końcu chodzi o bezpieczeństwo nasze i osób nam najbliższych.

Zapoznaj się z poniższymi zaletami, wynikającymi ze zmiany źródła ciepła na gaz propan i zobacz, że warto!

  • Wysoka wydajność propanu. Gaz ten charakteryzuje się wysoką kalorycznością. Dzięki temu przy spalaniu niewielkich ilości gazu, otrzymujemy dużo ciepła.
  • Gaz propan to jedna z najtańszych form ogrzewania. Nie ma przymusu korzystania od jednego dostawcy, co przekłada się na możliwość korzystania z lepszych cen. Dodatkowo wykorzystanie kotła kondensacyjnego to sposób na jeszcze niższe rachunki. Między innymi dlatego zmiana na propan jest doskonałym sposobem na ekonomiczne prowadzenie domu.
  • Posiadanie na własnej posesji źródła gazu przekłada się na komfort i bezpieczeństwo unikania przerw w dostawie ciepła, spowodowanej usterkami technicznymi sieci miejskiej.
  • Po zainstalowaniu zbiornika LPG, poza jego nieczęstym uzupełnianiem nie trzeba się nim zajmować. Kotły na gaz propan także są bezobsługowe. Nie trzeba dokładać do pieca, czy sprawdzać temperatury. Idealnie sprawdzi się więc w domach osób zabieganych oraz starszych.
  • Niewielka emisja spalin do środowiska to bezpieczeństwo dla wód gruntowych. Gaz płynny propan jest ekologiczny, o czym świadczy fakt dopuszczenia go do stosowania nawet na obszarach chronionych. Dodatkowo wykorzystywanie propanu jest pochwalane przez organizacje proekologiczne.
  • Przewaga czystości propanu w zestawieniu z drewnem, węglem kamiennym i ekogroszkiem. Kotłownia propanowa nie jest ani brudna ani zapylona, jak w przypadku innych typów paliw.

Biorąc pod uwagę powyższe czynniki coraz więcej gospodarstw domowych i firm decyduje się na zastąpienie oleju opałowego gazem lpg. Zmieniają paliwo- zyskują zdrowe otoczenie i ulgę finansową.

Możliwości zastosowania propanu

 

 

Warto uświadomić sobie mnogość możliwości wykorzystania gazu propan w gospodarce. Zmiana źródła energii, zarówno na własne potrzeby, jak i w przypadkach biznesowych będzie skutkowała wymiernymi korzyściami. Gaz płynny może być wykorzystywany do: ogrzewania domów, biur, firm, hal, magazynów, szklarni oraz ferm, a także gotowania i podgrzewania wody.

Czy rozwiązania idealne w gospodarce w ogóle istnieją? Okazuje się, że tak! Jednym z nich jest niewątpliwie naturalny gaz propan, który nie dość, że jest przyjazny dla środowiska to jeszcze dla naszej kieszeni. Połączenie ekologii z ekonomią to w dzisiejszych czasach po prostu układ doskonały!

Idź z technologicznym duchem czasu- korzystaj z propanu i żyj w symbiozie z otoczeniem

Źródło: LPG Direct – dostawca gazu grzewczego