Jednym z wykorzystywanych m.in.: w magazynach, hurtowniach i warsztatach rozwiązań są regały półkowe. W tym tekście sprawdzimy ich specyfikę, a także cechy charakterystyczne. Warto zastanowić się także nad tym, jakie różne zastosowania można znaleźć dla regałów półkowych. Ich uniwersalność przekłada się bezpośrednio na ich popularność wśród świadomych klientów. Czym są regały półkowe i gdzie je wykorzystywać?
Regał półkowy – charakterystyka
Konstrukcja regałów półkowych jest bardzo prosta i jednocześnie wytrzymała, dzięki czemu dobrze sprawdzają się w codziennym użytkowaniu. Podstawę produktu stanowi rama, na której oparte są półki. Ich rozmiary oraz wysokość zależą od wybranego modelu regału, który dostosowywany jest do indywidualnych potrzeb klienta w zakresie magazynowania i przechowywania przedmiotów. Rama powstaje z wytrzymałych profili metalowych, które mogą być wzmocnione przez perforowanie. W ten sposób obniża się również ich masę. Regały mogą podlegać dodatkowej obróbce, w tym malowaniu lub ocynkowaniu. Rolę półek stanowią płyty wiórowe lub blacha. W zależności od potrzeb klienta, regały tego typu mogą posiadać ścianę tylną lub są jej pozbawione. Gdy klient potrzebuje większej wytrzymałości projektu, to uwzględnia się w nim metalowe wzmocnienia krzyżowe.
Zalety tego rozwiązania
Ze względu na swoją konstrukcję regały półkowe są jednocześnie tanie w produkcji i wytrzymałe. Oczywiście to nie jedyne zalety tego rozwiązania, a jest ich znacznie więcej. Przede wszystkim pozwalają na maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Regały dostępne są w standardowych projektach, jak i w modelach szytych na miarę. Kolejnym atutem tego rozwiązania jest prostota jego montażu w miejscu docelowym. Wystarczy skręcić poszczególne elementy ramy, a następnie osadzić półki w dedykowanych wgłębieniach. Montaż jednego regału nie powinien zająć więcej niż kilkadziesiąt minut, po czym jest on już gotowy do użytkowania.
Uniwersalny charakter regałów sprawia, że doskonale sprawdzą się w różnych wnętrzach magazynowych, gdzie umożliwią wygodne składowanie towarów. Łatwość adaptacji projektu do potrzeb klienta, a także możliwość modułowego rozbudowywania zestawu regałów sprawiają, że często są one wyborem numer jeden klientów biznesowych i indywidualnych.
Regały półkowe – gdzie znajdują zastosowanie?
Nie zawsze mamy tego świadomość, jednak regały półkowe wykorzystywane są powszechnie. Spotkamy je m.in. w sklepach, biurach, czy też w warsztatach samochodowych. Konstrukcja umożliwia przechowywanie przedmiotów w opakowaniach zbiorczych, jak i luzem, a skala i rodzaj eksploatacji zależą przede wszystkim od indywidualnych potrzeb kupującego. Regały półkowe z powodzeniem można wykorzystywać w takich miejscach jak:
- magazyny sklepów stacjonarnych;
- hurtownie spożywcze, motoryzacyjne, ogrodnicze, kosmetyczne i inne;
- magazyny sklepów internetowych;
- sklepy z wyposażeniem wnętrz;
- sklepy z elektroniką użytkową;
- hotele;
- restauracje;
- biura;
- pomieszczenia archiwizacji dokumentów;
- biblioteki;
- centra logistyczne;
- warsztaty samochodowe;
- pracownie meblarskie i projektowe;
- przydomowe garaże.
Będą dobrym wyborem wszędzie tam, gdzie poszukujesz sprawdzonego i niedrogiego rozwiązania do przechowywania różnego rodzaju towarów i przedmiotów. Pod tym kątem regały półkowe spisują się znakomicie.