Na-Blogu.pl > Technologie > Słuchawki nauszne – najlepsza jakość dźwięku!

Słuchawki nauszne – najlepsza jakość dźwięku!

Słuchawki nauszne - najlepsza jakość dźwięku!

Muzyka jest nieodłącznym towarzyszem naszej codzienności. Zwykle dobieramy utwory tak, by idealnie odzwierciedlały nasz stan emocjonalny w danej chwili. Okazuje się jednak, że nie zawsze możemy dać upust naszym emocjom i puścić muzykę w przestrzeni publicznej. Właśnie z tego powodu idealnym wynalazkiem stały się słuchawki. Obecnie modele bezprzewodowe po prostu łączą się z naszym smartfonem czy też innym urządzeniem i umożliwiają nam umilenie sobie czasu ulubioną muzyką. Niemniej jednak na rynku można wyróżnić kilka modeli słuchawek, jednak to właśnie słuchawki nauszne, cieszą się największą popularnością. Poznaj więc ich największe zalety!

Słuchawki nauszne to możliwie najwyższa jakość dźwięku

Zwykle wiele osób błędnie tkwi w przekonaniu, że to słuchawki douszne lub dokanałowe zapewniają wysoką i satysfakcjonującą jakość dźwięku. Uważamy tak, z prostego powodu- słuchawki te wkłada się bezpośrednio do kanału ucha. Jednak już zbyt mocne dopchnięcie ich do bębenka sprawi, że dźwięk może zostać mocno zniekształcony. Okazuje się, że o wiele lepszym rozwiązaniem okażą się w tym wypadku słuchawki nauszne. Modele takiej jak np. Słuchawki Bluetooth JLB Tune 600 BTNC zapewniają jedną z najwyższych jakości dźwięku. Dociera on do naszych uszu w formie przestrzennej, a jednocześnie mocno ukierunkowanej. Zakładając słuchawki nauszne możemy więc poczuć się tak, jakby dźwięk docierał do nas na żywo. Nie tylko jego jakość jest wyjątkowo satysfakcjonująca, ale dodatkowo także dociera on do nas w ten sam sposób z każdej strony. Z pewnością są one o wiele lepszym rozwiązaniem niż kompaktowe modele douszne czy dokanałowe, które niestety, ale mają w zwyczaju zniekształcać dźwięk. Co więcej, słuchawki nauszne zakładamy po prostu tak samo jak opaskę na głowę, więc dźwięk może rozchodzić się równomiernie. W przypadku modeli dousznych już niewłaściwe założenie jednej ze słuchawek, może powodować znaczne problemy w odbiorze dźwięku.

Słuchawki nauszne i ich higieniczność

Słuchawki nauszne są również znane ze swojej higieniczności. Okazuje się, że duża i okrągła powierzchnia słuchawek sprzyja prostemu utrzymaniu ich w czystości. Co więcej, nie mają one bezpośredniego kontaktu z woskowiną, która naturalnie znajduje się we wnętrzu ucha. Modele douszne podobnie zresztą jak modele dokanałowe niestety nie można zaliczyć do higienicznych rozwiązań. Już ich założenie powoduje popchnięcie się woskowiny we wnętrzu ucha znacznie bliżej bębenka i ślimaka w uchu. Może to doprowadzić do zatkania się przewodów słuchowych, a w efekcie spowoduje bolesny stan zapalny. Nie da się również ukryć tego, że słuchawki nauszne nie zbierają na swojej powierzchni żadnej wydzieliny i za każdym razem, gdy chcemy je założyć są tak samo czyste. W przypadku wspomnianych już modeli dousznych niestety nie mamy takiego komfortu. W rowkach słuchawek i na ich brzegach zwykle zbiera się woskowina uszna, a przed każdym użyciem, takie słuchawki trzeba dodatkowo oczyszczać, uważając przy tym, by nie zalać ich głośnika.

Słuchawki nauszne są bezpieczniejsze dla naszego słuchu

Jeśli jeszcze nie jesteście przekonani co do tego, że warto wybierać słuchawki nauszne, to trzeba podkreślić, że są one o wiele bezpieczniejsze dla naszego słuchu. Okazuje się, że zapewniają one odpowiednią odległość naszego bębenku od źródła dźwięku. Dzięki temu nie musi on być stale narażony na krytyczny poziom decybeli. W przypadku słuchawek dousznych i dokanałowych, źródło dźwięku znajduje się praktycznie przy samym bębenku w przewodzie słuchowym. Jest to niezwykle niebezpieczna sytuacja, szczególnie w momencie, kiedy lubimy posłuchać muzyki nieco głośniej. Wówczas bębenek narażony jest na bezpośrednie uderzenia fal dźwiękowych, które powodują na jego powierzchni tysiące mikrouszkodzeń. W dłuższej perspektywie czasu, może to nawet doprowadzić do poważnego osłabienia narządu słuchu. Wobec tego oczywistym staje się fakt, że to właśnie nauszne modele słuchawek są znacznie bezpieczniejsze dla użytkowników, a przy tym cechuje je najwyższa jakość emitowanego dźwięku.

Podobne Artykuły

Comment