Na-Blogu.pl > Technologie > W jakiej sytuacji warto skorzystać z usług serwisu telefonów? – poradnik

W jakiej sytuacji warto skorzystać z usług serwisu telefonów? – poradnik

W jakiej sytuacji warto skorzystac z uslug serwisu telefonow – poradnik

Nowoczesny smartfon to koszt kilkuset złotych, a więc nie mała inwestycja. Współczesne telefony służą już nie tylko do wykonywania połączeń głosowych, ale umożliwiają również przeglądanie internetu, słuchanie muzyki, robienie zdjęć czy granie w gry o rozbudowanej fabule. Są to zatem urządzenia dużo bardziej zaawansowane technicznie, niż telefony z fizyczną klawiaturą, które były powszechne jeszcze kilka lat temu. Z tego powodu są bardziej narażone na usterki i częściej ulegają poważnym awariom, które często nie mieszczą się w warunkach gwarancji. W takim wypadku najlepiej odwiedzić profesjonalny serwis telefonów.

Najpopularniejsze usługi serwisu telefonów

Istnieje bardzo długa lista uszkodzeń mechanicznych telefonu, które nie podlegają ochronie gwarancyjnej. Do najpopularniejszych należy rozbity ekran, uszkodzone gniazdo ładowania czy zalanie urządzenia wodą. Często zdarza się również, że smarfon spada z dużej wysokości, a na obudowie pojawiają się pęknięcia i zarysowania, które mogą skutkować późniejszymi problemami z mikrofonem czy baterią. Niejednokrotnie telefon nie funkcjonuje prawidłowo, jeżeli zbyt długo znajdował się w naszej kieszeni lub na słońcu. We wszystkich wspominanych sytuacjach najlepszym rozwiązaniem będzie serwis gsm. Do serwisu telefonów warto udać się nie tylko w sytuacji, gdy nasz telefon zostanie bezpośrednio zalany wodą, ale także, jeśli na urządzeniu skropli się para wodna (np. jeśli korzystamy z telefonu w wilgotnym pomieszczeniu, takim jak łazienka).

W jakich mniej typowych sytuacjach nasz telefon nie będzie objęty gwarancją?

Gwarancja nie obejmuje również różnego rodzaju usterek, które są rezultatem korzystania z nie oryginalnych akcesoriów, takich jak ładowarki czy kable USB. Produkty pochodzące od innego producenta, które są niskiej jakości, mogą prowadzić do powstania poważnego zwarcia lub nawet przepięcia i innych uszkodzeń na płycie głównej. W niektórych przypadkach możliwe jest nawet zapalenie się urządzenia. Serwis gsm sprawdzi się również, jeżeli próbowaliśmy samodzielnej naprawy telefonu lub otwarcia obudowy, szczególnie w modelach, w których nie ma możliwości otwarcia tylnej klapy.

Inne powodu, dla których warto odwiedzić serwis telefonów

Serwisy telefonów specjalizują się nie tylko w usuwaniu problemów technicznych i uszkodzeń, które nie podlegają gwarancji. Wiele tego typu serwisów specjalizuje się również w handlu używanymi telefonami. Ponadto w serwisach gsm można w atrakcyjnej cenie nabyć rozmaite akcesoria, pasujące do danego modelu smartfona, takie jak ładowarka, etui, adapter karty sim, szkło hartowane czy folia ochronna. W niektórych serwisach zupełnie za darmo oferowane jest również profesjonalne założenie gadżetów lub akcesoriów ochronnych.

Serwisy telefonów oferują bardzo zróżnicowane usługi. Warto odwiedzić serwis gsm, zwłaszcza jeżeli usterki w naszym telefonie nie podlegają już ochronie gwarancyjnej producenta. Ponadto w takich punktach można nabyć części wymienne do smartfonów, a także dodatkowe akcesoria.

Inspirowane: Mobisklep.eu – naprawa telefonów Warszawa

Podobne Artykuły

Comment