Na-Blogu.pl > Life Style > Dlaczego warto wypróbować prezerwatywy bez lateksu?

Dlaczego warto wypróbować prezerwatywy bez lateksu?

prezerwatywy bez lateksu

Prezerwatywy od wielu lat cieszą się mianem najpopularniejszego środka antykoncepcyjnego na rynku. Są łatwe do kupienia, niedrogie i dostępne w bardzo wielu wariantach. Przede wszystkim jednak pozwalają cieszyć się intymnością, bez obaw o konsekwencje zdrowotne.

Prezerwatywy bez lateksu – dla kogo zostały stworzone?

W ostatnich latach największą popularnością na rynku cieszyły się prezerwatywy wykonane z lateksu. Jest to substancja pochodzenia naturalnego, którą pozyskuje się, przetwarzając roślinny kauczuk. Mimo wielu niezaprzeczalnych zalet lateksu, jako materiału do produkcji prezerwatyw, z biegiem lat okazało się, że posiada on także wady. Związki chemiczne występujące naturalnie w lateksie mogą powodować uczulenia i podrażnienia skóry, co ma szczególne znaczenie podczas stosowania ich w sytuacjach intymnych. Przez nieprzyjemne dolegliwości wywołane prezerwatywami lateksowymi wiele par zrezygnowało z ich stosowania. Na szczęście rynek bardzo szybko odpowiedział na potrzeby użytkowników poprzez wprowadzenie kondomów nielateksowych. Poliizopren, z którego są wytwarzane, to całkowicie syntetyczny surowiec, który powstaje dzięki zaawansowanym procesom technologicznym. Nie zawiera on w swoim składzie alergenów, które naturalnie występują w lateksie. Tym sposobem zniwelowano dyskomfort, jaki osoby o wrażliwej skórze napotykały podczas stosowania kondomów lateksowych. Prezerwatywy z poliizoprenu nie są jednak przeznaczone wyłącznie dla alergików. Mają one również szereg korzystnych parametrów, które przypadną do gustu każdej parze i pozwolą na niezapomniane doznania w sypialni.

Jakie korzyści przyniosą Ci prezerwatywy nielateksowe?

Innowacyjny materiał użyty do produkcji prezerwatyw nielateksowych charakteryzuje się porównywalną skutecznością antykoncepcyjną co lateks. Nie trzeba więc obawiać się stosowania kondomów poliizoprenowych, ponieważ ich efektywność nie będzie różniła się od dotychczas stosowanego produktu lateksowego. Najbardziej zaskakujące jest to, jak cienkie potrafią być prezerwatywy bez lateksu. Nowatorski surowiec pozwala na uzyskanie dużo cieńszej prezerwatywy, przy zachowaniu takich samych parametrów ochronnych, co kondomy lateksowe. Można więc wreszcie cieszyć się w pełni partnerem oraz czerpać nadzwyczaj intensywne wrażenia w sypialni, nie rezygnując z tak ważnej ochrony antykoncepcyjnej. Dodatkowo prezerwatywy bez lateksu mają naturalnie miękką i przyjemną w dotyku strukturę. Ich delikatność, skuteczność i właściwości hipoalergiczne sprawiają, że coraz więcej par świadomie wybiera właśnie te kondomy. To jednak jeszcze nie koniec zalet tego innowacyjnego produktu. Producenci zadbali również, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających użytkowników i bardzo rozszerzyli ofertę prezerwatyw bez lateksu. Oprócz standardowej wersji znajdziemy teraz na półce także kondomy nielateksowe:

  • w wersji ultra cienkiej,
  • z większą ilością lubrykantu,
  • prążkowane i z wypustkami,
  • smakowe,
  • w większym rozmiarze.

Nowoczesne prezerwatywy bez lateksu to bezpieczne rozwiązanie dla alergików i doskonały sposób na spotęgowanie doznań w sypialni dla każdej pary. Warto przekonać się o ich zaletach, ciesząc się z niesamowicie cienkiej i miłej w dotyku prezerwatywy, bez rezygnacji z wysokiej ochrony antykoncepcyjnej.

Podobne Artykuły

Comment