Na-Blogu.pl > Zdrowie i uroda > Dlaczego wykładowca powinien szlifować technikę wystąpień publicznych?

Dlaczego wykładowca powinien szlifować technikę wystąpień publicznych?

Dlaczego wykładowca powinien szlifować technikę wystąpień publicznych

Wiele osób, pomimo tego, że jest wybitnymi naukowcami, ma problem z przekazaniem wiedzy swoim studentom. Wiąże się to z wieloma czynnikami, które jednak da się wyszkolić i spowodować, iż prowadzenie prezentacji będzie przyjemne i owocne.

Wykładowca, szczególnie kierunku, jakim jest stomatologia, powinien szlifować swoje kompetencje w dziedzinie poprawnego przeprowadzania paneli naukowych. Kierunek  dentystyczny obfituje w wiele zagadnień, których niezrozumienie może skutkować wieloma błędami w pracy zawodowej. Dlatego tak ważne jest, aby osoba prowadząca zajęcia używała prezentacji multimedialnych podczas wystąpień oraz w zwięzły, logiczny sposób przekazywała wiedzę niezbędną do zgłębienia przedmiotu, kładąc nacisk na aspekty praktyczne.

Sztuka skutecznej prezentacji – indywidualne podejście

Wspaniałą ofertą są warsztaty wystąpień publicznych dla stomatologów. Zajęcia odbywające się w niewielkich grupkach ( od 3 do 8 osób ), połączone z indywidualnymi sesjami coachingowymi, pozwolą na wykrycie błędów prezentacyjnych u każdego uczestnika i odkrycie osobistych predyspozycji, które będą rozwijane na zajęciach. Lekcje obejmują nie tylko naukę uniwersalnych technik związanych z wystąpieniami dopasowanymi do audytorium, ale przede wszystkim pracę z trenerem, który pomoże rozwiązać indywidualne problemy i ograniczenia.

Cele programu

Celem szkolenia jest nauka technik skutecznego przemawiania i wyłonienie unikalnych predyspozycji do wystąpień publicznych. Program warsztatów jest zbudowany na tyle uniwersalnie, że będzie doskonałym wyborem zarówno dla doświadczonych pracowników naukowych, jak i świeżo upieczonych wykładowców, zaczynających swoją pracę ze studentami.
Organizator kładzie duży nacisk na techniki radzenia sobie ze stresem i tremą, które pojawiają się zawsze przed wystąpieniem i są czynnikami znacząco obniżającymi jakość prezentowanego materiału. Nauka zakończy się wypracowaniem indywidualnego stylu przeprowadzenia prezentacji oraz określeniem granic ryzyka wizerunkowego.

Podniesienie kompetencji a udział w warsztatach

Doświadczeni specjaliści i indywidualne podejście do każdego uczestnika – to cechy, które wyróżniają ofertę od innych dostępnych na rynku. Każdy wykładowca prowadzący szkolenia w stomatologii, który zdecyduje się na udział w warsztatach,  zdecydowanie ułatwi i uprzyjemni swoją codzienną pracę, a przede wszystkim podniesie jej efektywność. Odtąd zajęcia ze studentami będą samą przyjemnością ze względu na dobry kontakt ze słuchaczami. Warto zdecydować się na podjęcie szkolenia i zgłębić kilka praktyk oraz cennych rad na temat wystąpień publicznych.

Inspirowane: dsi-edu.com – akademia chirurgii jamy ustnej

Podobne Artykuły

Comment