Na-Blogu.pl > Zdrowie i uroda > Jak pozbyć się niechcianych włosków z twarzy? – poradnik

Jak pozbyć się niechcianych włosków z twarzy? – poradnik

Jak pozbyc sie niechcianych wloskow z twarzy – poradnik

Depilacja włosów zlokalizowanych na twarzy jest wśród kobiet tematem dosyć wstydliwym, który prowadzi do powstawania kompleksów czy obniżenia samooceny. Pozbywanie się niechcianego owłosienia z tej części ciała może być bardzo problematyczne. Dla kobiet, które na twarzy posiadają delikatny meszek bądź ciemne i grube włoski, dostępne są różne preparaty do samodzielnego stosowania w domowym zaciszu. Również gabinety kosmetyczne oferują rozmaite zabiegi, które umożliwiają pozbycie się niechcianych włosków z okolic twarzy. Jak wybrać najlepszy sposób i raz na zawsze zapomnieć o tym problemie?

Samodzielna depilacja włosków na twarzy

Najpopularniejszym z domowych sposobów na skuteczne usunięcie włosków z twarzy jest wyskubywanie ich za pomocą pęsety. Jest to rozwiązanie dobre dla pojedynczych, odpowiednio mocnych i długich włosków, które bez problemu można chwycić i wyrwać. Użycie pęsety jest metodą bardzo precyzyjną, jednak przy większej ilości włosków będzie to zadanie bardzo czasochłonne i bolesne. Nie sprawdzi się ona więc na większym obszarze skóry, gdyż może znacznie ją podrażnić. Pęseta będzie najbardziej odpowiednia przy regulacji brwi.

W przypadku większych powierzchni objętych niechcianym owłosieniem lepszym rozwiązaniem będą plastry z woskiem, aplikowane bezpośrednio na skórę. Jest to z pewnością metoda szybka, skuteczna i dająca długotrwałe rezultaty. Za jej pomocą można nadać brwiom idealny kształt, ale również wydepilować wąsik czy włoski w okolicy brody lub policzków. Minusem woskowania jest lekkie podrażnienie i zaczerwienienie skóry po zabiegu. W podobny sposób wykorzystuje się również pastę cukrową. Prawidłowo nałożona pozwala pozbyć się owłosienia w mniej bolesny sposób niż za pomocą plastrów z woskiem.

Równie szybkim rozwiązaniem na nadmierne owłosienie w okolicach twarzy jest zastosowanie kremu do depilacji, który rozpuszcza strukturę włosów, dzięki czemu można je łatwo usunąć za pomocą specjalnej szpatułki dołączonej do zestawu. Tego typu preparaty są łatwe w użyciu, ale mogą podrażniać zwłaszcza skórę wrażliwą, dlatego przed ich zastosowaniem warto wykonać próbę alergiczną na małej powierzchni ciała.

Natomiast zdecydowanie najmniej skutecznym sposobem depilacji twarzy jest golenie jej maszynką. W tym przypadku włoski odrastają szybciej, są grubsze, ciemniejsze i bardziej szorstkie. Użycie maszynki może być źródłem podrażnień, a efekty utrzymują się bardzo krótko.

Trwała depilacja w salonie kosmetycznym

Wśród zabiegów wykonywanych w gabinecie kosmetycznym spotkać można również te wykonywane w warunkach domowych, czyli depilację woskiem, pastą cukrową lub pęsetą. Jednak w porównaniu z laserowym usuwaniem włosów z twarzy są to metody dające krótkotrwałe rezultaty.

Depilacja laserowa polega na skierowaniu wiązki światła lasera na konkretny obszar twarzy pokryty włoskami lub meszkiem. W ten sposób wytwarza się energia cieplna, która trafiając bezpośrednio do wnętrza włosa, powoduje trwałe uszkodzenie jego cebulki. Kilka zabiegów z użyciem lasera pozwala na dokładne, długotrwałe oraz bezbolesne pozbycie się nadmiernego owłosienia z okolic twarzy. Depilacja laserowa zasadniczo nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Przed zabiegiem należy zrezygnować z opalania i zadbać o ty, by skóra nie była podrażniona czy przesuszona.

Laserowe usuwanie włosów z twarzy jest więc technologią, która gwarantuje długotrwałą skuteczność, a przy tym komfort oraz bezpieczeństwo pacjenta.

Inspirowane: Depicare.pl – depilacja pośladków Warszawa

Podobne Artykuły

Comment