Na-Blogu.pl > Zdrowie i uroda > Karboksyterapia – wskazania do zabiegu

Karboksyterapia – wskazania do zabiegu

karboksyterapia

Karboksyterapia to jeden z zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, który znany i wykorzystywany jest już od kilkudziesięciu lat. W zabiegu wykorzystuje się dwutlenek węgla, który wprowadzany jest pod skórę pacjenta. Właśnie dlatego, karboksyterapia na rynku często nazywana jest terapią „cudownym gazem”. Istnieje wiele wskazań do wykonywania tego zabiegu, który od lat cieszy się dużym zainteresowaniem klientów. Poniżej przedstawiamy kilka powodów, dla których warto z niego skorzystać.

Wysoka skuteczność karboksyterapii w redukcji rozstępów, cellulitu i cieni pod oczami

Zabieg karboksyterapii jest niezwykle skuteczny w leczeniu rozstępów, gdzie ich redukcja w niektórych przypadkach może sięgać nawet 97%. To znakomity wynik, który został udokumentowany na podstawie wiarygodnych badań klinicznych. W związku z tym zabieg ten rekomendowany jest osobom, które na co dzień zmagają się z problemem rozstępów. Mogą być one wynikiem przechodzenia ciąży, zmiany wagi lub też dynamicznego wzrostu w okresie dojrzewania.

Niewiele niższą skuteczność karboksyterapii można zauważyć w przypadku redukcji cieni pod oczami (nawet do 90%) oraz cellulitu w stadiach od 1 do 4 (nawet do 89%). To sprawia, że zabieg ten jest również rekomendowany osobom z cellulitem w stadiach od 1 do 4 lub takim, którym dokuczają cienie pod oczami. Oba te problemy skórne mogą mieć duży wpływ na estetykę danej osoby oraz jej samopoczucie, dlatego warto rozważyć zastosowanie skutecznego zabiegu w celu ich redukcji.

Jakie jeszcze mogą być wskazania do skorzystania z karboksyterapii?

W zakresie medycznym, lekarze bardzo często zlecają wykonanie takiego zabiegu pacjentom z problemami trudno gojących się ran, blizn, łuszczycy, zwiotczenia piersi, kurczy kończyn, czy też owrzodzeń cukrzycowych i żylakowych. To tylko wybrane wskazania medyczne, przy których warto rozważyć usługę karboksyterapii w leczeniu. Ponadto w ramach medycyny estetycznej, zabiegi z dwutlenkiem węgla rekomendowane są w przypadku problemów z wypadaniem włosów, zmarszczkami, bliznami, zwiotczałą skórą, łuszczycą, workami pod oczami lub opadającymi powiekami i regeneracją skóry dłoni. To sprawia, że z zabiegów tych z powodzeniem może korzystać znaczna część społeczeństwa, a pacjenci szybko zauważą pozytywne zmiany.

Co wpływa na popularność karboksyterapii?

Wpływ na popularność zabiegu karboksyterapii ma kilka aspektów. Przede wszystkim zabieg ten jest stosunkowo łatwo dostępny, więc bez trudu znajdziecie klinikę estetyczną, która ma go w ofercie. Ponadto jest również mało inwazyjny i w pełni bezpieczny dla pacjentów, dlatego po jego wykonaniu mogą oni od razu wrócić do codziennych zajęć. Po terapii nie ma ani śladu. Mało inwazyjna metoda idzie w parze z bardzo wysoką skutecznością i szerokim spektrum korzyści, dlatego decyduje się na nią wiele osób. Dzięki niej można poradzić sobie z problemami skórnymi, z którymi borykacie się od wielu lat lub też opóźnić proces starzenia skóry. To jedna z recept na wydłużenie młodości i cieszenie się estetycznym wyglądem przez lata. Aby osiągnąć zamierzone efekty, niezbędne jest skorzystanie z kilku sesji zabiegowych na przestrzeni kilku tygodni. Ich liczba i długość dobierane są bezpośrednio do potrzeb i oczekiwań pacjentów oraz wskazań medycznych.

Podobne Artykuły

Comment