Na-Blogu.pl > Zdrowie i uroda > Laseroterapia w walce z przebarwieniami

Laseroterapia w walce z przebarwieniami

usuwanie przebarwień laserem

Przebarwienia powstają z różnych przyczyn. Zawsze są powodem dyskomfortu i kompleksów, dlatego warto z nimi rozprawić się raz na zawsze. Jedną z metod, z jakiej możesz skorzystać, jest laserowe leczenie przebarwień.

Przyczyny powstawania przebarwień na twarzy

Największe problemy są z przebarwieniami pojawiającymi się na twarzy z tego względu, że są one najbardziej widoczne. Najczęściej pojawiają się w wyniku zaburzeń pracy melanocytów, odpowiadających za wytwarzanie barwnika, jakim jest melanina. W wyniku ich wzmożonej aktywności dochodzi do powstawania piegów oraz znamion.

Skłonności do powstawania przebarwień mogą mieć jednak także podłoże genetyczne, a także wynikać z nadmiernej ekspozycji skóry na słońce. Mogą je wywołać także zaburzenia gospodarki hormonalnej, niedoczynność nadnerczy, nadczynność tarczycy czy stosowanie substancji fotouczulających. Przebarwienia mogą powstawać także w efekcie naturalnego procesu starzenia się organizmu.

Jak doraźnie radzić sobie z przebarwieniami?

Tymczasowym sposobem na zakrycie niedoskonałości jest stosowanie fluidów o dużym stopniu krycia, pozwalających na wyrównanie kolorytu.

Pamiętaj, że przebarwień pozbędziesz się najskuteczniej w gabinecie medycyny estetycznej, gdzie zostanie wykonana seria zabiegów rozjaśniających, peelingów. Ale tak naprawdę najskuteczniejsze jest laserowe leczenie przebarwień. Pozwala na uzyskanie trwałych efektów, które zadowolą każdego.

Dlaczego laserowe leczenie przebarwień jest tak skuteczne?

Niezależnie od tego, z jakiego powodu na twojej twarzy pojawiły się przebarwienia, możesz usunąć je skutecznie laserem. Czy są to plamy starcze, piegi, nadprodukcja barwnika, z wszystkimi zmianami poradzi sobie konkretny zabieg, którego podstawą jest laser.

Zgłaszając się do kliniki medycyny estetycznej możesz liczyć na dostęp do profesjonalnych, nowoczesnych urządzeń pozwalających na skuteczne przeprowadzenie zabiegów. Usuwanie przebarwień przy użyciu lasera określane jest jako w 100% skuteczne.

Jaki zabieg laserowy na przebarwienia jest najskuteczniejszy?

Wiesz już, że laserowe leczenie przebarwień to najskuteczniejsza metoda, na jaką możesz się zdecydować. Teraz przyszedł czas, aby wybrać konkretny zabieg, na który warto się wybrać.

Przebarwienia posłoneczne i pozapalne usuniesz z pomocą lasera frakcyjnego CO2. Polega na odparowywaniu w skórze mikrootworów, w których powstaje nowa skóra wraz z przebudowaną warstwą kolagenu. Po zabiegu skóra jest napięta, poprawia się je koloryt oraz struktura. Znikają oczywiście przebarwienia, które były twoim problemem.

Innym zabiegiem skutecznym w walce z przebarwieniami jest Dye VL. Innowacyjna technologia emituje wąskopasmowe, pulsacyjne źródło światła z zakresu 500-600 nm, które pozwala na podgrzewanie komórek zawierających melaninę. Dochodzi do ich zniszczenia, a tym samym ciemniejsze plamy znikają. Efekty zabiegu widoczne są od razu, a dla ich utrwalenia warto wykonać 3 zabiegi z zachowaniem 4-tygodniowych odstępów czasu.

Podobne Artykuły

Comment