Na-Blogu.pl > Biznes > Makijaż brwi – jakich błędów unikać?

Makijaż brwi – jakich błędów unikać?

szkolenie online brwi

Zaznaczenie kształtu i wypełnienie brwi to jeden z podstawowych kroków zarówno w make-upie dziennym, jak i wieczorowym. Poznaj 3 najczęstsze błędy w makijażu brwi i dowiedz się, jak ich unikać!

Błąd 1: Źle dobrany odcień kosmetyków do brwi

Do najpowszechniejszych błędów w makijażu brwi można zaliczyć nieumiejętne dobranie koloru kosmetyków. Niezależnie od tego, czy stosujesz żel, maskarę, kredkę, cień czy pomadę, odcień produktu powinien odpowiadać kolorowi twoich naturalnych włosków. Brunetki mogą używać kosmetyków do brwi w odcieniu ciemnego brązu, a blondynki – jasnego brązu. Posiadaczki bardzo jasnych włosów świetnie wyglądają w delikatnie ciemniejszych brwiach. Z reguły należy unikać kosmetyków w kolorze czarnym, ponieważ dają zbyt mocny efekt. Dobierając make-up brwi, zwróć uwagę nie tylko na stopień jasności danego produktu, ale także temperaturę koloru. Dopasuj ją do swojego typu urody. Kobiety, które kolorystycznie odpowiadają wiośnie lub zimie, mogą stosować na brwiach chłodne odcienie. Natomiast kolorystyczne lata i jesienie najlepiej prezentują się w nieco cieplejszych brwiach.

Błąd 2: Zbyt wyrazisty makijaż brwi

Innym, często popełnianym błędem przy makijażu brwi jest zbyt intensywne zaznaczenie łuku. Przerysowane brwi zaostrzają rysy twarzy i postarzają. Znacznie lepiej prezentują się estetycznie podkreślone, naturalne brwi. Jak zatem uniknąć karykaturalnego efektu? Po pierwsze, nakładaj niewielką ilość kosmetyków. Zamiast wypełniać cały łuk jednolitą plamą koloru, staraj się stopniować nacisk, gdy stosujesz kredkę lub cień. Początek brwi zaznacz delikatnie, wystrzegając się ostrych, geometrycznych krawędzi. Nieco więcej kosmetyku możesz nałożyć na końcówkę brwi i najwyższy punkt łuku. Jeśli chcesz nauczyć się, jak samodzielnie wykonać perfekcyjny makijaż brwi, szkolenie online będzie dobrym rozwiązaniem. Doświadczeni wizażyści pokażą ci najlepsze techniki makijażowe i produkty, dzięki którym twoje brwi będą wyglądały idealnie. Z kursu online możesz korzystać w odpowiednim dla siebie czasie i miejscu, co znacznie zwiększa komfort nauki.

Błąd 3: Nieodpowiedni kształt brwi

Kształt swoim brwiom możesz nadać nie tylko regulacją, ale także makijażem. Czasem jednak zdarza się, że narysowany kształt brwi nie komplementuje urody ich posiadaczki, a nawet ją przytłacza. Jak nie popełnić tego błędu? Podczas wyznaczania geometrii łuku uwzględnij wygląd całej twarzy. Brwi zaokrąglone świetnie pasują do trójkątnej twarzy, a łuki o nieco ostrzejszym kształcie idealnie zrównoważą proporcje twarzy okrągłej i owalnej. Dziewczyny o łagodnych rysach najlepiej wyglądają w delikatnych brwiach. Z kolei panie, które chcą wizualnie odjąć sobie lat, mogą zdecydować się na odrobinę grubsze łuki. Jeśli na twoich brwiach znajdują się ubytki, uzupełnij je odpowiednim kosmetykiem. Precyzyjna kredka lub cień nałożony na skośny pędzelek pozwolą ci dorysować włoski tam, gdzie ich brakuje.

Makijaż brwi wcale nie musi być wyzwaniem. Dzięki zastosowaniu powyższych wskazówek i unikaniu najczęstszych błędów, twoje brwi będą wyglądały nienagannie i staną się ozdobą twarzy!

Podobne Artykuły

Comment